Aktualijos

Kur vasarą stovyklaus vaikai
  • Įkelta: 2017-05-16
Akimirka iš 2016-ųjų „Veringos“ vasaros stovyklos. Moksleivių kūrybos centro albumo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Vaikų vasaros stovykloms Tauragės rajono savivaldybė šiemet numatė skirti beveik dvigubai daugiau lėšų negu pernai. Vasaros poilsio programų viešojo konkurso sąlygas atitinkančios stovyklų programos gaus 60 000 eurų savivaldybės lėšų. Iš viso šiemet bus finansuojamos 34 stovyklos. Tarp jų ir išvykos į pajūrį, sporto stovyklos, ir patriotų ugdymas karių batalione.

Daugiausia programų, kaip ir kasmet, pateikė mokyklos ir vaikų darželiai. Taip pat stovyklas organizuos neformaliojo švietimo įstaigos – Vaikų ir jaunių sporto mokykla, Moksleivių  kūrybos centras, Muzikos mokykla bei kitos organizacijos ir įstaigos: Tauragės radijas, Tauragės kultūros centras, Lietuvos šaulių sąjunga, LS Jūrų skautai. Taip pat krikščioniškosios bažnyčios – Batakių evangelikų liuteronų parapija bei Švč. Trejybės parapija. Neatsilieka ir sporto klubai: „Fortūnos laisvalaikio centras“, „Taurus“, dvikovių sporto šakų klubas „SC kova“ bei krepšinio mokykla „Tauragės žaibas“.

Kai kurios stovyklos, rengiamos kasmet, jau tapo tradicinėmis. Pavyzdžiui Batakių evangelikų liuteronų organizuojama  „Krikščioniška vaikų ir jaunimo stovykla Batakiai 2017“ vaikų ir jaunimo užimtumu rūpinasi jau bemaž dvidešimtmetį. Liepos 11–14, 17–20 d. vyksianti stovykla skelbia priimsianti net 230 vaikų. Šioje stovykloje vaikai ugdomi ne tik dvasiškai – į programą įtraukiamos ir sporto, muzikos, pramoginės veiklos.  

Tradicine tampa ir MKC jau 8 metus rengiama „Veringa – geros nuotaikos stovykla 2017“, vyksianti birželio, 5–8, 8–10, 10–12, 12–16, 16–18, 19–21, 21–24, 25–27, 27–30 dienomis Visbarų kaime. Čia stovyklauti galės per 180 MKC mokinukų ir jų draugų. MKC metodininkė Indrė Petraitienė „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad iš skirtų lėšų vaikus stengiasi aprūpinti stovyklavimui būtinu inventoriumi, yra nupirktos sulankstomos lovos, patalynė, priemonės edukacijoms. Vaikus į stovyklas pakaitomis lydės įvairių MKC būrelių vadovai – dailės, teatro, informatikos ir kiti mokytojai.

Ypač daug šiemet išvažiuojamųjų stovyklų. Tauragės lopšelis darželis „Kodėlčius“ dienos stovyklos „Gamtos  takeliu keliaukime kartu“, vyksiančios birželio 5–9,12–16, 19–23 dienomis, metu, per 70 ikimokyklinukų vešis aplankyti Norkaičių k., Rūgalių k., Tauragės krašto muziejaus, Pagramančio, taip pat keliaus į Kauno zoologijos sodą.

– Vaikams yra labai svarbu keliauti, pažinti, tyrinėti. Tai supratome jau 9 metus rengdami šią stovyklą, stengiamės, kad mažieji keliautojai patirtų kuo daugiau įspūdžių. Mes ne šiaip keliaujam – visada vežamės padidinamuosius stiklus, stebėjimo lapus, kompasą, tyrinėjam gamtą, vietovių istoriją. Vaikams nepaprastai patinka išvykos, ir kartais mums pritrūksta dienų nuveikti viską, ką esame suplanavę, – teigė stovyklos organizatorė, l. / d. „Kodėlčius“ auklėtoja Milana Beišienė.

Lietuvos šaulių sąjunga birželio 12–16 d. Sakalinės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione rengia stovyklą „Šaulys – tautos karys“, kurioje dalyvauti galės per 130 vaikų ir jaunimo.  LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas – ats. mjr. Kęstutis Bauža „Tauragės žinioms“ teigė, kad stovykloje laukiami ne tik Šaulių sąjungos nariai, bet ir visi pilietiškai aktyvūs jaunuoliai, nuo 11 iki 18 metų. Įdomu tai, kad į šią stovyklą pagal tarptautinio bendradarbiavimo sutartį atvyks ir vaikų iš Ukrainos.

– Vaikai bus užimti veiklomis, kurių pagrindas – patriotinis pilietinis ugdymas. Mokysimės rikiuotės, vykdysime taktines užduotis, domėsimės krašto istorija. Aišku, vakarais bus ir vakaronės prie laužo, pokalbiai apie Lietuvos ir Šaulių sąjungos istoriją, – sakė K. Bauža, pabrėždamas, kad vaikų susidomėjimo krašto apsauga ugdymas – valstybinės reikšmės reikalas.

Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykla stovykloje „Aktyvi vasara“ birželio 15–17 d. prie Platelių ežero planuoja užimti per 150 vaikų. Pasak mokykos direktoriaus Audriaus Bitino, ši stovykla skirta vaikų sveikatinimui, bendravimui.

– Planuojame labai aktyvią stovyklą, įvairių sporto šakų užsiėmimus, mokysimės plaukti, vyks įvairios varžybos. Taip pat iš globos namų įtrauksime apie 15–20 vaikų, – pasakojo vadovas.

Ši stovykla skirta jaunesniems vaikams. A. Bitino teigimu, joje daugiausia dalyvaus moksleiviai iki 14 metų, kadangi vyresniesiems rengiamos specializuotos įvairių sporto šakų stovyklos, kuriose jaunieji sportininkai ruošis varžyboms. Krepšinio mokykla „Tauragės žaibas“ kvies krepšinio mėgėjus į stovyklą „Sportuok ir būk sveikas 2017“ birželio 19–24 dienomis Skaudvilėje. Sporto klubas „Fortūnos laisvalaikio centras“ birželio 19–25 rengia stovyklą jauniesiems krepšininkams „Vasara be krepšinio – ne vasara“ Plateliuose. Ketina priimti 35 stovyklautojus.  Tauragės dvikovių sporto šakų klubas ,,SC kova“ su treneriu Giedriumi Vaištaru pagal programą „Turiningai stovyklaukime“ Palangoje ketina ugdyti 26 jaunuosius boksininkus. Sporto klubo „Taurus“ vadovas Gintaras Cemnalianskis birželio 12–17, 19–21 dienomis per 100 jaunųjų karatistų kviečia į stovyklą „Vasara su kimono“ Pagramančio regioniniame  parke.

Informaciją apie stovyklų programas ir organizatorių kontaktus tėvai gali rasti Tauragės rajono savivaldybės tinklalapyje taurage.lt, meniu skyrelyje Švietimas / Vasaros poilsio programos. 

Daugiau straipsnių