Aktualijos

Kur dingo bažnyčios laikrodis?
  • Įkelta: 2017-05-12
Redos Ruželės nuotrauka

Tauragės Švč. Trejybės parapijos tikintieji jau kuris laikas pasigenda medinio laikrodžio, kabėjusio ant bažnyčios sienos. Paaiškėjo, jog buvo nuspręsta jį pakeisti Gailestingojo Jėzaus paveikslu, kurį 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniušas Kazimierovskis.

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi tauragiškė klausė, kur dingo ilgą laiką Tauragės bažnyčioje buvęs laikrodis. Esą tikintiesiems buvo patogu žinoti, kiek yra valandų. Matomoje vietoje, greta altoriaus pakabintą laikrodį pakeitė Gailestingojo Jėzaus paveikslas.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Vytautas Gedvainis teigė, jog laikrodis ne dingo, jis pakabintas naujoje vietoje – prie vargonų. Esą paveikslas turi gerokai didesnę vertę, o laikrodis – tai tik „faniera su kiniška baterija“.

Klebono V. Gedvainio teigimu, laikrodžio senojoje vietoje nėra jau beveik metai laiko. Kunigo nuomone, jis bažnyčioje nereikalingas. V. Gedvainis pridūrė, jog visais klausimai, susijusiais su bažnyčia, būtų geriau klausti tiesiogiai jo paties, o ne teirautis per spaudą.

Gailestingojo Jėzaus paveikslą pagal vienuolės Faustinos Kovalskos regėjimus ir jai nuolat prižiūrint 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniušas Kazimerovskis. Iš Jėzaus širdies sklinda raudonos ir baltos spalvos spinduliai, po paveikslu lenkų kalba parašyta „Jėzau, pasitikiu tavimi“.

Daugiau straipsnių