Aktualijos

Atsiprašome skaitytojų ir atsakome į kolegės atvirą laišką
  • Įkelta: 2017-05-19
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien iš pat ryto iš kolegų internetinėje erdvėje gavome piktdžiugos persmelktą atvirą laišką, kupiną senų nuoskaudų ir asmeniškumų. Supyko dėl to, kad „Tauragės žinios“ užkabino jiems artimas politines jėgas kitoje publikacijoje? Taigi, kolegos, pasinaudoję technine „Tauragės žinių“ klaida, nusprendė pasitelkti fantaziją ir viešai išsakyti prielaidas, kaip, jų nuomone, dirba „Tauragės žinios“.

Tiesa, jog paskubėjome parengti publikaciją dėl dvinarės šiukšlių surinkimo apmokęstinimo tvarkos, kurioje numatomi gyventojams palankesni pastoviosios ir kintamosios dalies santykiai. Pripažįstame šią savo klaidą – rėmėmės nepatvirtinta informacija, iki galo neišklausę Tarybos posėdžio įrašo, dėl laiko stokos. Tačiau, ar tikrai tai „pasaulio pabaiga“ ir gyventojai už šiukšles mokės mokestį, kurio pastovioji dalis  sudarys 40 proc., kintamoji – 60 proc.? Ar šis sprendimas yra galutinis ir tikrai nulems faktines šiukšlių tvarkymo kainas, o „Tauragės žinios“ suklaidino skaitytojus?  Pažvelkime iš esmės.

Faktas, jog trečiadienį Taryba priėmė sprendimo projektą dėl šiukšlių surinkimo su 40 proc. pastoviąja ir 60 proc. kintamąja dalimi. Tačiau taip pat faktas, kad šis sprendimas – ne galutinis ir jį planuojama keisti artimiausio Tarybos posėdžio metu.

O buvo taip. Tarybos posėdyje svarstant parengtą projektą ir administracijos direktoriaus Modesto Petraičio pasiūlymą jį keisti gyventojų naudai, valdančiųjų buvo pritarta pozicijai, kad reikia mažinti pastoviąją dvinarės metodikos dalį iki 20 procentų, skatinant rūšiavimą. Tačiau, iškilus techninėms kliūtims dėl dokumento parengimo (fiziškai neįmanoma pakeisti didelės dalies sprendimo projekto punktų čia pat, vietoje), buvo patvirtintas pirminis dokumentas su 40 proc. pastoviąja dalimi, akcentuojant, jog kito Tarybos posėdžio metu jis bus keičiamas. Taip nutiko dėl to, kad Vyriausybės atstovas spaudė būtinai priimti bet kurį sprendimo projektą, esą jau išsekę visi laiko resursai ir atidėlioti nebegalima. Pirminis projektas ir buvo priimtas su sąlyga, kad kito posėdžio metu bus galima jį pakeisti, įtvirtinant minėtas gyventojams palankesnes nuostatas, tinkamai parengus dokumentus.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, planuojama iki sekančio Tarybos posėdžio 20 ir 80 procentų dvinarės metodikos santykį įforminti dokumentaliai, parengus skubotai priimto sprendimo projekto pakeitimą. Taryba dar kartą spręs, ar nuo liepos 1 dienos faktiškai gyventojams bus taikomas būtent šis tarifas. Taigi, priimtas sprendimo projektas nėra galutinis ir, tikėtina, bus pakeistas į tokį, apie kurį publikacijoje „Sumažino TRATC'o apetitą“ rašė „Tauragės žinios“. Tam laiko Taryba turi iki liepos 1-osios. Tada ir paaiškės, ar stipriai suklydome. Pažadame skaitytojams tuomet suteikti išsamią informaciją apie galutinį politikų sprendimą ir faktiškai įsigaliosiančias šiukšlių surinkimo kainas.    

Anot „Tauragės kurjerio“ redaktorės Ramunės Ramanauskienės, suklysti yra „pasaulio pabaiga“. Gal ir būtų, jei nesugebėtume pripažinti savo klaidos.

„Tauragės žinios“ atsiprašo skaitytojų dėl skubotai paskelbtos informacijos, o kolegoms iš „Tauragės kurjerio“ linki ramaus darbo. Nes kas nedirba, tas neklysta. 

Daugiau straipsnių