Aktualijos

Už tą pačią paslaugą teks mokėti du kartus?
  • Įkelta: 2016-05-10
Autorės nuotrauka

Renovuojamame daugiabutyje gyvenantis tauragiškis Jonas į redakciją kreipėsi gavęs sąskaitą iš namą eksploatuojančios Tauragės butų ūkio bendrovės. Namo gyventojas piktinasi, kad už namo techninę priežiūrą privalės mokėti du kartus – renovacijos techniniam prižiūrėtojui ir namą eksploatuojančiai bendrovei. 

„Jau devynis mėnesius tęsiasi mūsų daugiabučio renovacija. Už techninę darbų priežiūrą atsako samdyta įmonė. Nesuprantu, kodėl už namo techninę priežiūrą daugiabučio renovacijos metu turime mokėti ne tik renovacijos techniniam prižiūrėtojui, bet ir Tauragės butų ūkiui? – piktinasi Vytauto 76 B namo gyventojas Jonas. 

Tauragiškis sakė dar nematęs sąskaitos už balandį, tačiau numano, kad Tauragės butų ūkiui taip pat teks mokėti ir už šildymo sistemos priežiūrą, nors dėl renovacijos namo šildymas nuo balandžio mėnesio buvo išjungtas.

Tauragės butų ūkio direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad daugiabučių namų naudojimo ir priežiūros privalomuosius reikalavimus ir jų įgyvendinimo tvarką nustato Statybos techninis reglamentas. Anot jos, daugiabučio namo modernizavimo darbų vykdymo metu namo šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra, kurią atlieka Tauragės butų ūkis, nenutrūksta, tad ir mokėti už tai reikia.  

– Už techninę darbų priežiūrą atsako samdyta įmonė, tačiau ji daugiau orientuota į atliekamų darbų kokybę, jų atitikimą renovacijos projektui. Tauragės butų ūkio paslaugų atsisakyti negalima, nes renovacijos techninis prižiūrėtojas nežino visų pastato konstrukcinių ypatybių, inžinerinių sistemų montavimo galimybių, patalpų savininkų poreikių, – paaiškino E. Vaitkutė-Zinkė. 
Tauragės butų ūkio direktorė tikina, kad namą eksploatuojanti bendrovė užtikrina, jog renovacija vyktų atsižvelgiant į namo bendrasavininkių interesus. Renovacijos metu Tauragės butų ūkio darbo krūvis esą nesumažėja, priešingai – jis dar labiau išauga. 

– Namo bendro naudojimo objektų nuolatinė techninė ir sistemų priežiūra renovacijos metu nenutrūksta, tad natūralu, kad tas darbas turi būti apmokamas. Dėl renovacijos metu atjungto namo šildymo neatšaukiame sistemų prižiūrėtojo pareigų. Šildymo sistema yra išjungiama kiekvieną vasarą. Sistemų priežiūros tarifas nėra diferencijuojamas priklausomai nuo šildymo ar nešildymo sezono. Šildymo sistemos priežiūrai numatytos lėšos kaupiamos visus metus, o naudojamos tuomet, kai tam yra poreikis, – į Jono klausimą apie šildymo sistemų priežiūros mokestį atsakė Tauragės butų ūkio direktorė E. Vaitkutė-Zinkė. 

Daugiau straipsnių