Aktualijos

Sudaryta eilė stovėjimo aikštelių rekonstrukcijai
  • Įkelta: 2016-04-05

Pirmą kartą Tauragėje vietos politikai savivaldybės tarybos sprendimu patvirtino eilę, pagal kurią mieste bus atnaujinamos mašinų stovėjimo aikštelės ir daugiabučių įvažiavimai. Pirmoje vietoje – dvi automobilių stovėjimo aikštelės, esančios miesto centre prie daugiabučių ir verslo paskirties pastatų Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankirtoje. 

Taigi pirmieji rekonstrukcijos savo kiemuose sulauks Dariaus ir Girėno g. 24, Vytauto g. 62, 66 daugiabučių gyventojai, o taip pat prekybos ir verslo subjektai, įsikūrę Dariaus ir Girėno g. 22 („Drogo“ parduotuvė), Vytauto g. 64. pastate, kur veikia prekyvietė, antstolių, draudikų kontoros. Žinia apie rekonstrukciją pradžiugino gyventojus ir verslo atstovus, nes duobėti įvažiavimai ir aikštelės jau seniai įgriso, tačiau rajonų vadovams jie turėjo dar vieną prašymą – kad rekonstruojant nebūtų sujungti Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių kiemai. Suintensyvėjus mašinų eismui, kieme taptų nebesaugu.   

Duobėta Vytauto g. 62 namo aikštelė – viena pirmųjų rekonstrukcijos sąraše. Mortos Mikutytės nuotraukos  

 

Po darbų centre, seks aikštelės prie Žemaitės g. 28, 30, 32, 34, ir Prezidento g. 63, 65, 67 namų. Trečioje eilutėje įrašytos stovėjimo vietos prie Vasario 16-osios g. 3 ir 5, Bažnyčių g. 9 namų. Dar vėliau numatytos aikštelės Bažnyčių gatvėje prie 15, 17 namų, Respublikos g. prie 7, Gedimino g. prie 31, 33, Dainavos g. prie  8, 10, 12 daugiabučių.

Tiesa, šiems metams aikštelėms rekonstruoti savivaldybė yra numačiusi apie 200 tūkstančių eurų, tad lėšų užteks tik vienai eilutei iš šio sąrašo. Kaip Tarybos posėdžio metu sakė savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis, preliminariais duomenimis, aikštelių Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvėse sutvarkymas gali atsieiti apie 192 tūkstančius eurų. Anot jo, automobilių parkavimo aikštelę Žemaitės g. protingiausia pradėti tvarkyti 2017 metais, kai bus rekonstruojama pati gatvė.  

Nors priimant sprendimą „Tauragės rajono savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelių statyba, rekonstrukcija ir kapitalinis remontas pagal eiliškumą“ posėdyje gerokai pasiginčyta – kai kurie opozicijos nariai siekė, kad iš sprendimo projekto būtų išbrauktas žodis eiliškumas – daugumai balsavus „už“, darbų eilė patvirtinta. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis įsitikinęs, kad nustatyti eiliškumą reikalinga dėl viešumo, ko, anot jo, daugelį metų Tauragėje nebuvo. 

 

Daugiau straipsnių