Aktualijos

Norkaičiuose buvo švenčiamas Atvelykis
  • Įkelta: 2016-04-03

Šį sekmadienį švenčiamas Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų. Šią dieną Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, tėveliai moko savo vaikučius pynimo iš vytelių, vilnos vėlimo ir kitų paslapčių.

Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Šią dieną šeimininkės vėl dažydavo kiaušinius, tačiau per Atvelykį juos daužydavo tik vaikai.

– Švęsti Atvelykio pakvietėme šeimas, tėvelius su vaikučiais. Štai matote, dažome kiaušinius, iš šieno ruošiame margučiams pintines, – „Tauragės žinioms“ teigė Lina Lasauskaitė, amatų ir etnokultūros centro vadovė. 

Norkaičiuose vaikai iš vytelių pynė rankdarbius, čia pat centro specialistai mokino vilnos vėlimo paslapčių. Lauke susirinkusiems buvo paruoštos specialios medžio drožlės, ant kurių vaikai ir tėveliai buvo kviečiami piešti.
Pagal krikščionybę, Atvelykis dar vadinamas Tomo sekmadieniu. Apaštalas Tomas negalėjo kartu su kitais apaštalais dalyvauti Velykų įvykiuose ir tuo netikėjo, todėl Velykos jam buvo tarsi atnaujintos.

 

Daugiau straipsnių