Aktualijos

Mugę tauragiškiams rengs studentė iš Kauno
  • Įkelta: 2016-04-04

Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 

Ketvirtadienį ir penktadienį Pilies aikštėje veiks tautodailininkų ir amatininkų mugė. Paskelbti „Tauragės žinių“ laikraštyje apie Tauragėje vyksiančią mugę redakcijos paprašė kaunietė, studentė Aurelija Meiliūnaitė. Netrukome išsiaiškinti, kad ji tauragiškiams ir organizuos mugę. 

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) ketvirtame kurse teisę studijuojanti mergina sakė, kad prekyba ir panaši veikla ją vilioja nuo mažens. Kovo mėnesį A. Meiliūnaitė analogišką mugę buvo surengusi ir Prienuose. Tiesa, organizatorė pripažino, kad žmonių nesusirinko labai gausiai, nes sostinėje tuo metu vyko Kaziuko mugė. Tačiau organizatorė tikino, kad tiems, kurie dalyvavo bei atėjo, patiko, o ir Prienų rajono savivaldybė renginį teigiamai įvertino. Šįkart iniciatyvią studentę patraukė gražus mūsų miestas. 

– Universitete turėjau porą laisvų savaičių. Tada ir atsirado idėja mugei Tauragėje. Leidimą iš savivaldybės turiu. Kompetentingi darbuotojai tiek jūsų seniūnijoje, tiek savivaldybėje teigiamai priėmė mano pasiūlymą, – „Tauragės  žinioms“ sakė A. Meiliūnaitė. 

Kiek mugėje bus tautodailininkų ir amatininkų, dar neaišku. Anot organizatorės, būsimieji prekeiviai dar tik registruojasi. Mergina pabrėžė, kad svarbi ne kiekybė, bet kokybė. 

– Norisi, kad nesikartotų panašūs gaminiai. Tautodailininkai perkasi leidimus, todėl jiems svarbu parduoti, galbūt, net parodyti savo produktus, o ir pirkėjui įdomiau, kai yra daugiau įvairovės, – tvirtino pašnekovė. 

Mergina dirba pagal individualios veiklos pažymą renginių organizavimui. Už renginio organizavimą nuo kiekvieno dalyvio prašo 10 eurų mokesčio. Anot A. Meiliūnaitės, kad atsipirktų kuras, plakatai, reklama. Mugės dalyviai taip pat turės susimokėti ir savivaldybei – už dvi prekybos dienas 24 eurus. 

Tauragėje jau seniai nebuvo mugės. Mūsų savivaldybės atstovai savo sprendimą neberengti mugių motyvuodavo tuo, kad mugėse pirkėjams siūloma daug kičo, esą neretai prekiaujama su tautodaile ir amatais nesusijusiais gaminiais.

 

Daugiau straipsnių