Aktualijos

M. Mažvydo progimnazijos byla: išgrobstė 580 tūkst. eurų
  • Įkelta: 2016-04-04
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame M. Mažvydo progimnazijos vyriausioji buhalterė Ona Žukienė, apgaulingai tvarkydama buhalterinę apskaitą, pasisavino daugiau nei 580 tūkstančių eurų. Aplaidžiu apskaitos tvarkymu ir tarnybos pareigų neatlikimu įtariamas ir šios mokyklos direktorius Vidas Misiūnas.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad mokyklai skirtas lėšas ugdymo įstaigos vyriausioji buhalterė Ona Žukienė banko pavedimais neteisėtai pervesdavo į savo asmenines banko sąskaitas. Neteisėtuose mokėjimuose buvo nurodoma, kad lėšos pervedamos kaip darbo užmokestis.

Kaip atskleista tyrimo metu, įtariamoji savintis mokyklai skirtas lėšas pradėjo nuo 2003 metų. Kiekvieną mėnesį kaip darbo užmokestį įtariamoji į savo asmenines sąskaitas pervesdavo apie 500–600 eurų. Vėliau sumos didėjo, kai kada neteisėtai „padidintas“ buhalterės atlyginimas siekdavo ir daugiau kaip 20 tūkstančių eurų. Tyrimo metu paaiškėjo, kad per dešimtmetį, iki 2013 metų, vienintelė mokykloje dirbanti buhalterė pasisavino daugiau nei 580 tūkstančių eurų. Už šias per dešimtmetį savivaldybės skirtas, tačiau vyriausiosios buhalterės pasisavintas, šimtatūkstantines lėšas, mokykla būtų galėjusi įsigyti būtinos įrangos, prekių ar padidinti atlyginimus mokytojams.

Už tai, kad netinkamai kontroliavo mokyklos vyriausiosios buhalterės atliekamus darbus, taip sudarydamas galimybes per dešimtmetį pasisavinti daugiau nei 580 tūkstančių eurų, mokyklos direktoriui Vidui Misiūnui pareikšti įtarimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo ir aplaidžios apskaitos tvarkymo.

Siekiant atlyginti buhalterės padarytą žalą, jai laikinai apribotos nuosavybės teisės į turimus 2 gyvenamuosius namus ir žemės sklypus.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą įtariamai moteriai gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė – iki dešimties metų, o mokyklos vadovui – iki dvejų metų.

 

Daugiau straipsnių