Aktualijos

Gandralizdžiai ant laidų – pavojinga ir nuostolinga
  • Įkelta: 2016-04-18
Daivos Žebelienės nuotrauka

Drūtaviškių kaime turime problemą – gandrai krauna lizdus ant elektros laidų. Prieš porą metų atvykę elektros tinklų darbuotojai nuo pakrypusio stulpo nuėmė gandralizdžius, nors, mano manymu, tereikėjo ištiesinti stulpus. Grįžę gandrai sukrovė lizdus ant laidų, dėl ko jie nudegė ir kaimas liko be elektros. Kai kurie gyventojai dėl to patyrė materialinių nuostolių. Šiemet vėl gandralizdis sukrautas ant laidų. Praėjusią savaitę skambinau į „Eso“ telefonu 1802. Netrukus į kaimą buvo atsiųsti šios bendrovės darbuotojai, tačiau problemos nesiėmė spręsti. Pasakė, kad daug tokių vietų yra ir jie nieko nepadarys. Esą, jei vėl nudegs laidai, tai jie atvažiuos ir sujungs. 
Ir stebina, ir piktina, kad „Eso“ viešai žiniasklaidoje skelbia apie pavogtus elektros energijos kiekius, tačiau patys nekreipia dėmesio į elektros energijos nutekėjimus, laidų nutrūkimus, dėl ko patiria nuostolių, kurie, neabejoju, turi įtakos ir elektros energijos įkainiams. 

Romualdas M. 

Atsako „Eso“ atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba:

Rūpindamiesi Drūtaviškių kaimo gyventojų saugumu ir siekdami užtikrinti elektros tiekimo patikimumą, prieš dvejus metus nuo atramos nukėlėme deformuotą gandralizdžio platformą ir ją perkėlėme į saugesnę vietą.
Gavę p. Romualdo M. pranešimą, nedelsiant nuvykome patikrinti atramos, ant kurios radome naujai įrengtą gandralizdį, kuriame buvo gandras. Išsamiai įvertinę situaciją, kol kas nutarėme nesiimti jokių veiksmų. Toliau stebėsime situaciją ir vertinsime, ar gandralizdis nekelia grėsmės saugiam ir patikimam elektros tinklų eksploatavimui. 
Siekiant užtikrinti tinkamą mūsų klientų interesų apsaugą, saugų, nekeliantį grėsmės žmonių sveikatai bei gyvybei elektros tinklų eksploatavimą, elektros oro linijų remonto ar gedimų šalinimo darbų metu, nesant gandralizdžiuose paukščių, bendrovė nukelia nuo atramų grėsmę elektros tinklų saugiam eksploatavimui keliančius gandralizdžius.

Ieškote atsakymų į Jums rūpimus klausimus?

Budintis reporteris

Tel.: (8 446) 51 470, 8 687 80 318

El. p. info@taurageszinios.lt  

 

Daugiau straipsnių