Aktualijos

Žygaitiškiai: kam priklauso bendruomenės namai?
  • Įkelta: 2016-03-24
Autorės nuotrauka

Žygaičių seniūnas Vytautas Juška bendruomenei pristatė 2015 metų seniūnijos veiklos ataskaitą ir šiųmečius planus. Salėje gausiai susirinkę gyventojai seniūnui žarstė priekaištus. Ypač dėl apleisto bendruomenės centro pastato, kuris neaišku kam šiandien priklauso – vis dar Tauragės rajono Socialinių paslaugų centrui ar Žygaičių seniūnijai. Pastato šeimininko nėra, tačiau vienoje iš patalpų susirinkimo dieną kaip tik vyko šermenys. 

Seniūnas V. Juška susirinkusiems perskaitė metinę ataskaitą, kurią jau balandžio mėnesį bus galima rasti seniūnijos interneto svetainėje, bei trumpai apžvelgė planus šiems metams. Ataskaitos pristatymo metu seniūnui užsiminus apie buvusios pradinės mokyklos pastatą Visbaruose salėje kilo šurmulys. Susirinkusieji priekaištavo, kad išlaikyti kūriką ir šildyti šį pastatą – bereikalingos išlaidos. V. Juška paaiškino, kad šiame pastate dalį patalpų turi Tauragės Moksleivių kūrybos centras (suremontuotose patalpose vyksta vasaros koncertai, kūrybinės dirbtuvės, renginiai – red. past.) ir biblioteka. Gyventojai nepritarė ir aikštelės, esančios prie Žygaičių seniūnijos pastato, asfaltavimui. Šiam darbui atlikti numatyta 7000 eurų. Žmonės seniūną kritikavo ir dėl to, kad viešųjų darbų darbininkai Žygaičių miestelyje per dažnai šluoja šaligatvius ir pakeles, esą yra ir kitų aplinkos tvarkymo darbų. 

Tačiau daugiausiai aistrų kilo dėl Žygaičių bendruomenės namų pastato. Kalbėti stojusi Jolanta Vaitiekienė teigė, kad perimti šį pastatą seniūnija žada gal ketverius metus. Nepaspartino net tai, kad Tauragės rajono savivaldybės taryba jau yra priėmusi sprendimą dėl šio pastato perdavimo Žygaičių seniūnijai. Seniūnas žmonėms aiškino, jog bendruomenės namus seniūnija pradės eksploatuoti tik pasibaigus šildymo sezonui, taip esą sutarta su Socialinių paslaugų centru, nes palikti nešildomą pastatą negalima. Netrukus užvirė diskusijos apie tai, ką reikėtų įrengti bendruomenės namuose.

Šiuo metu bendruomenės pastato antrame aukšte veikia nedidelė kirpykla, o vienoje pirmo aukšto patalpoje, kaip tik tą dieną, kai netoliese esančiame daugiafunkciame centre vyko ataskaitinis seniūnijos susirinkimas, buvo pašarvotas miręs žmogus. Kai apie tai kažkas prabilo per susirinkimą, salėje žygaitiškiai sukilo. Žmonės seniūno klausė – kas davė šių patalpų raktus šermenims rengti? V. Juška tikino, kad ne seniūnija. Kitą dieną sergančią centro direktorę pavaduojanti Socialinių paslaugų centro socialinės pagalbos tarnybos vadovė Lina Valantinaitė „Tauragės žinioms“ sakė, kad nuo kovo 4 dienos centras veiklos nevykdo, tad raktų šermenims organizuoti nedavė. Taigi kas leido bendruomenės namuose organizuoti šermenis, liko neaišku. 

Nemažai kritikos seniūnui pažėrė žinomas žygaitiškis Jonas Nairanauskas. Susirinkime dalyvavusi Tauragės vietos veiklos grupės vadovė Nijolė Tirevičienė stebėjosi susirinkusiųjų negatyviu požiūriu, taip pat apgailestavo, kad Žygaičių bendruomenė nepateikė nė vieno pasiūlymo projektams rengti. 

Susitikime su gyventojais dalyvavo ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tauragės apskrities skyriaus laikinai einantis vedėjo pareigas Rimantas Knyzelis. Jis žmones supažindino su vartotojų teisėmis, nekokybiškų prekių grąžinimo galimybėmis. Buvo pakviesti ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai – Žygaičių apylinkės inspektorius Mantas Sabaliauskas ir rajone prevencinę veiklą vykdančios Viešosios tvarkos skyriaus bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė bei Judita Sadauskytė. Apylinkės inspektorius informavo apie policijos užfiksuotus įvykius Žygaičių seniūnijoje, smurto šeimose atvejus, o bendruomenės pareigūnės – kaip apsisaugoti nuo sukčių, taip pat kvietė prisijungti prie policijos rėmėjų būrio.  

* * *

Žygaičių seniūnijai priklauso 37 kaimai. Pagal gyvenamosios vietos deklaracijas gyvena virš 3000 gyventojų. 

Daugiau straipsnių