Aktualijos

Tauragės ūkininkai jungsis prie protesto akcijos
  • Įkelta: 2016-03-29

Nors prieš Velykas Seimas priėmė vadinamojo Pieno įstatymo pataisas, kuriomis laikinai, iki 2017 m. sausio 1 d., nustatytos minimalios ūkio subjektų superkamo žalio pieno supirkimo kainos, ryt sostinėje suplanuota protesto akcija neatšaukiama. Prie šios akcijos ketina prisidėti ir Tauragės rajono ūkininkai. 

Trečiadienį 10 valandą ryto numatyta eisena nuo Seimo, Gedimino prospektu link Žemės ūkio ministerijos. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Ūkininkų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė Regina Rimkienė, apie pusę šešių ryto keliais autobusais į sostinę išvažiuos daugiau nei pusšimtis mūsų rajono ūkininkų. Norą dalyvauti protesto akcijoje pareiškė 60–65 Tauragės rajono ūkininkai. Kaip tik šiandien tikslinami sąrašai, derinamas išvykimo grafikas. 

Nors viešai buvo pagrasinta, kad šalies ūkininkai į sostinę atsiveš apie 100 karvių, ryt vyksiančiame pikete galvijai miesto gatvėmis, atrodo, nevaikštinės. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ūkininkus iškart perspėjo, kad galvijų naudojimas proteste prilyginamas žiauriam elgesiui su gyvūnais ir pagrasino jiems baudomis.  

Protestuotojai siekia ne tik didesnių pieno supirkimo kainų, bet ir rimtesnio valdžios dėmesio pieno sektoriui, taip pat reiškia nepasitikėjimą žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. Pastaroji žiniasklaidai tvirtino, kad pieno gamintojų protesto akciją inicijuoja stambieji žemvaldžiai ir perdirbimo įmonės, savo interesus siekiančios įgyvendinti smulkiųjų ūkininkų sąskaita. 
 

 

Daugiau straipsnių