Aktualijos

Prakiuręs stogas įplieskė kivirčą tarp kaimynų
  • Įkelta: 2016-03-28

Autorės nuotraukos

Skaudvilėje gyvenantys Zita ir Jonas Jakučiai tikina, kad jų sūnaus bute neįmanoma daryti remonto dėl kiauro stogo. Pasak sutuoktinių, kaltas yra Edmundas Domantas, kuris vos įsigijęs butą tame pačiame name, ėmėsi iniciatyvos pakeisti iki tol bene 40 metų tarnavusį šiferį.

Naujas stogas – šlapios sienos
Prakiuręs stogas, šlapios sienos ir atsilupęs namo tinkas – su tokiu vaizdu taikstytis tikriausiai niekas nenorėtų. 2014 metais Skaudvilės centre butą nusipirko Jono ir Zitos Jakučių studentas sūnus. Kol vaikinas studijuoja Vilniuje, butą prižiūri ir remonto darbus atlieka tėvai. Šie ir atskubėjo į „Tauragės žinių“ redakciją papasakoti apie savo vargus – teigė, kad niekaip negali užbaigti remonto, nes prakiuro visai neseniai pakeistas namo stogas ir buto sienos šlampa nuo lietaus.

– Mūsų sūnus ir Edmundas Domantas butus šiame name pirko tais pačiais metais. Tas verslininkas tada sumąstė keisti stogą, nors viskas buvo jam gerai. Sakosi, atseit susitarė su visais kaimynais. Bet mūsų tai niekas neklausė, ar mes sutinkam stogą keisti. Nusipirkus butą, jam viskas buvo gerai. O vos tik pabaigė darbus ir prasidėjo problemos, visa siena šlapia, negalim gipso plokščių kalti ir pabaigti remonto, – kalbėjo Z. Jakutienė.

Sutuoktinių pora pasakojo parašę skundą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai. Komisija jau buvo atvykusi, tačiau, kaip tvirtino Z. Jakutienė, tik nufotografavo sienas ir nuėjo pasikalbėti su minimu verslininku. Galiausiai komisijos apsilankymas virto nemaloniu kivirču tarp E. Domanto ir Zitos bei Jono Jakučių.

– Stogas baigiasi ties sienomis, nėra jokio užleidimo, tad vanduo bėga tiesiai ant sienų. Kitiems kaimynams antrame aukšte taip pat pradėjo drėkti sienos. Tinkas krenta, tuoj ir plytos ims byrėti! O atėjus komisijai Domantas mus tik visokiais žodžiais išvadino. Va taip elgiasi Lietuvos verslininkai su žmonėmis, – sunkiai tramdė emocijas Z. Jakutienė.

Stogą keisti sutiko visi
Komercines patalpas Liaudies aikštėje esančiame name įrengęs verslininkas E. Domantas „Tauragės žinioms“ tvirtino, kad stogą keisti sutiko visi namo gyventojai. O vykstant pasitarimui dėl darbų vykdymo esą dalyvavo Jakučių buto ankstesnė savininkė. Tuo metu butas antrame aukšte dar nebuvo parduotas.

– Stogas buvo labai senas ir prakiuręs, todėl visi gyventojai sutarė, jog reikia jį keisti. Antrame aukšte esančio buto savininkė tuo metu buvo kita moteris, kuri įleido nuomininkus. Šie kaskart po lietaus bute dėliodavo kibirus, kad ant baldų nelytų. Savininkė nuo buto kainos išskaičiavo stogo dangos kainą – kad nauji savininkai galėtų po stogo keitimo patys už tai susimokėti. Ir esu įsitikinęs, kad Jakučiai apie tai informuoti. Beje, ši šeima dar statybininkams tebėra nesumokėjusi už stogo dangą, – nesutarimų su kaimynais priežastis vardijo E. Domantas.

E. Domanto nuomone, sienos drėgnos dėl žiemos padarinių. Esą sniegas tirpdamas ėmė slinkti stogo šlaitu ir išjudino lietvamzdžius. Todėl po lietaus visas vanduo dabar bėga ant namo sienos. Tačiau E. Domantas žurnalistę patikino jau kalbėjęsis su stogą dengusia įmone dėl remonto. Statybos darbų įmonė sutiko lietvamzdį paremontuoti.

– Šie žmonės (Jakučiai – red. past.) jau tiek laiko laksto į institucijas, kad jau seniai galėjo patys su kopėčiomis užlipti ir įtaisyti lietvamzdį į vietą, – kaimynų elgesiu stebėjosi E. Domantas.

Tyrimas nebaigtas
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė viešiesiems ryšiams Vida Aliukonienė „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad tyrimas dar nebaigtas ir jokių išvadų kol kas nėra.

– Gyventojos skundas Inspekcijoje gautas kovo 7-ąją. Inspekcijos Tauragės skyriaus pareigūnai kovo 16-ąją atliko statybos patikrinimą nurodytu adresu. Skundo nagrinėjimas dar nėra baigtas ir išvados nesurašytos, baigus tyrimą pareiškėjai bus atsakyta raštu. Apie galutinius tyrimo rezultatus informuosime ir Jus, – sakė V. Aliukonienė.

 

Daugiau straipsnių