Aktualijos

Ligoninės bibliotekoje – tylu it morge
  • Įkelta: 2016-03-29

Tauragės ligoninėje esančios bibliotekos egzistavimas – staigmena daugeliui pacientų. Nors bibliotekoje pusę dienos dirbanti Angelė Damulienė tvirtina kasdien sulaukianti skaitytojų ar jiems knygas nešančių slaugytojų, „Tauragės žinių“ pakalbinti tauragiškiai apie tokią gydymo įstaigos paslaugą nieko nėra girdėję.

Pacientė: „pirmąkart girdžiu“

Tauragės ligoninėje biblioteka dirba jau daugelį metų. Ją įkūrė tuometinis ligoninės vadovas Eugenijus Palekas. Kurį laiką buvusi pagrindiniame ligoninės pastate, dabar ji iškelta į kitą erdvę, kurioje yra ir morgas. Renovuojant ligoninės pastatą, bibliotekai pritrūko vietos.

Įdomumo dėlei žurnalistė pasiteiravo kelių tauragiškių, ar jos yra ką nors girdėjusios apie ligoninės biblioteką, ar teko kuriai nors joje lankytis, pasiskolinti knygų.

– Pirmąkart girdžiu, kad ligoninėje yra biblioteka. Tikrai yra? – stebėjosi netoli Tauragės gyvenanti moteris, nenorėjusi viešai skelbti savo vardo.
Prieš kurį laiką ligoninėje gydyta Alma apie bibliotekos buvimą taip pat nieko nenutuokė.

– Nežinau apie tokį dalyką. Jei būčiau žinojusi, gal ir būčiau užsukusi. Nors, jei tektų labai toli eiti ir ieškoti, tikrai neičiau. Antra pusė atnešė, ką paskaityti. Nežinau, ar tikslinga turėti biblioteką, nes ligoninėje gulint ne tas rūpi, – kalbėjo tauragiškė. 

Du vaikus auginanti Jurga šią žiemą ligoninėje gulėjo su dukra ir taip pat tikino nieko nežinojusi apie biblioteką.

– Gulėjau žiemą ligoninėje visą savaitę ir apie jokią biblioteką negirdėjau. Ir ženklų jokių nemačiau, kad būtų nurodytas kelias iki jos. Per savaitę tikrai būčiau pamačiusi kokią nuorodą. Nežinau, kam ji reikalinga, nes aš daugiausiai laiko telefonu naršiau internete. Kita vertus, gal ir būtų įdomu paskaityti, – svarstė tauragiškė.

Kas ieško, tas randa

18 kvadratinių metrų ploto bibliotekos patalpose tylu kaip morge. Akivaizdu, lankytojų čia nedaug vien dėl to, jog ligoniams reikia nusibelsti į kitą pastatą. Ar bibliotekoje lankytųsi daugiau žmonių, jei ji veiktų pagrindiniame ligoninės korpuse? Galbūt. Tik tuomet kyla klausimas, ar biblioteka išvis reikalinga, juk ji išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų. 

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ teigė, kad vargu ar biblioteka kada nors bus grąžinta į pagrindinį pastatą. Ligoninėje esą trūksta vietos.

– Nėra vietos, todėl teko iškelti biblioteką į kitą pastatą. Ženklų, rodančių kelią link bibliotekos, gal ir mažoka, bet kas ieško, tas randa. O be to, slaugės ar artimieji gali knygas atnešti ligoniui, jei pats nenueina. Na, yra ir tokių ligonių, kurie nežino, kas yra knyga, – kalbėjo D. Masiulionis, neatskleidęs, kiek ligoninei kainuoja išlaikyti biblioteką.

Bibliotekos nauda neabejoja 

– Vaikams knygučių pasirinkti ateina mamos, o kitiems, norintiems skaityti, knygas parenka slaugės. Jei žmogus su temperatūra ar silpnesnės sveikatos, tai iki čia pats tikrai neateis. Jei slaugės paima knygas, tai pačios ir seka, kada jas grąžinti, – kalbėjo bibliotekininkė. Knygas lankytojams išduodanti A. Damulienė vylėsi po renovacijos grįšianti dirbti į pagrindinį pastatą, iš kur pacientams skaitiniai būtų lengviau pasiekiami. 

Kai skaitytojų nėra, moteris atrenka nuotraukas, jas rūšiuoja ir veda ligoninės metraštį. Bibliotekos darbuotoja tikino, kad kasdien sergantieji randa kelią į šią nuo palatų gerokai nutolusią vietą.

– Ligoninė kasmet knygų įsigijimui skiria pinigų, tik kad pačios knygos labai brangios. O aš stengiuosi parinkti geresnes, tad vos kelios naujos atsiranda. Ir tas pačias tenka saugoti, nes būna, kad iš ligoninės išrašomi pacientai pamiršta jas grąžinti, – kalbėjo A. Damulienė, nė kiek neabejojanti bibliotekos ligoninėje nauda.

Autorės nuotraukos 

 

Daugiau straipsnių