Aktualijos

Geltonasis autobusiukas gimnazijai per brangus
  • Įkelta: 2016-03-25
Žalgirių gimnazija nusprendė atsisakyti geltonojo autobusiuko, transporto priemonę mokyklos bendruomenės reikmėms žada nuomotis. Daivos Žebelienės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Naujasis Žalgirių gimnazijos vadovas Jonas Jatautas kreipėsi į savivaldybės administraciją dėl šios mokyklos geltonojo autobusiuko perdavimo. Ugdymo įstaigos vadovas teigia, jog išlaikyti jį per brangu, pigiau – nuomoti iš kitų vežėjų.

Geltonasis Žalgirių gimnazijos autobusiukas iki šiol buvo naudojamas mokinių, mokytojų nuvežimui į renginius, varžybas ar olimpiadas. Gimnazija transporto priemonę išnuomodavo ir kitoms įstaigoms, tačiau suskaičiavus finansus paaiškėjo, jog išlaikyti jį švietimo įstaigai per brangu. 

15 metų senumo autobusiukas iš viso yra nuriedėjęs 300 tūkst. kilometrų. Jo sėdynės yra nepritaikytos tolimoms kelionėms, todėl, gimnazijos vadovo J. Jatauto nuomone, būtų racionaliau pirkti paslaugas iš rinkoje esančių subjektų. Už autobusiuko nuomą 2015 m. gimnazija per metus gavo vos 645 eurus pajamų.

– Nebūtinai turintis turto yra turtingas. Už autobusiuko nuomą gaunamų pajamų neužtekdavo padengti jo aptarnavimo ir išlaikymo kaštų. Todėl su gimnazijos taryba nusprendėme kreiptis į savivaldybę dėl mokyklinio autobusiuko perdavimo, – „Tauragės žinioms“ teigė J. Jatautas.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto teigimu, geltonųjų autobusiukų nenaudoja M. Mažvydo progimnazija ir „Aušros“ pagrindinė mokykla. Netrukus naują autobusiuką iš ministerijos turėtų gauti Jovarų pagrindinė mokykla. Žalgirių gimnazijos autobusiuką perims savivaldybės Investicijų, plėtros ir turto valdymo skyrius. Tolimesnį jo panaudojimą nuspręs Tauragės rajono savivaldybės taryba.

 

Daugiau straipsnių