Aktualijos

Pašalpų prašytojų – per 5 tūkstančius
  • Įkelta: 2016-02-23
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad 2015-aisiais piniginė socialinė parama mūsų rajono gyventojams buvo skiriama skaidriau. Praėjusiais metais sulaukta ir gerokai mažiau skundų dėl neteisėtai nepaskirtos arba nutrauktos piniginės socialinės pašalpos mokėjimo.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius 2015 m. sulaukė 6 Tauragės gyventojų skundų, kuriuose buvo prašoma panaikinti Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojų priimtus sprendimus neskirti piniginės socialinės paramos arba nutraukti jau paskirtos pašalpos mokėjimą. 2012 m. tokių skundų buvo 12, 2013 metais – 16, 2014 – 14.

Administracijos direktoriaus Modesto Petraičio teigimu, savivaldybės administracija ėmėsi veiksmų atidžiau vertinti socialinių pašalpų gavėjus, tačiau tuo pačiu aiškiau ir išsamiau jiems paaiškinti, kodėl neskiriama pašalpa arba nutraukiamas jau paskirtos pašalpos mokėjimas. Gyventojai, sulaukę aiškių ir išsamių atsakymų, suprato ir tokių sprendimų pagrįstumo neskundė.

Į Tauragės rajono savivaldybės administraciją su prašymais skirti socialinę pašalpą ar kompensaciją 2015 m. kreipėsi 5059 šeimos. Pašalpos buvo skirtos 4397 šeimoms. 277 šeimoms piniginė socialinė parama nebuvo skirta. 385 šeimoms piniginė socialinė parama buvo sustabdyta ar nutraukta. Pagrindinės sustabdymo priežastys – nedalyvavimas visuomenei naudingoje veikloje, nutraukta registracija darbo biržoje, pagerėjusi materialinė padėtis, pasikeitusi šeimos sudėtis.

 

Daugiau straipsnių