Aktualijos

D. Simaitis: „Mažesnė šilumos kaina taupo žmonių pinigus“
  • Įkelta: 2016-02-23
Donatas Simaitis. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Praėjusią savaitę Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) paskelbė, jog vasario mėnesio šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių Lietuvoje. Buvęs UAB Tauragės šilumos tinklai vadovas Donatas Simaitis tikina, jog tai naujojo vadovo Mindaugo Nevardausko nuopelnas.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, pagal centralizuotai tiekiamos šilumos kainą Tauragės rajonas sugrįžo į pigiausių Lietuvos įmonių penketuką. Lyderio pozicijas Tauragės šilumos tiekėja susigrąžino po beveik septynių metų pertraukos, kai šilumos ūkio reformų ėmėsi tuometis bendrovės vadovas Donatas Simaitis. D. Simaitis bendrovei vadovavo iki 2010 metų, išėjęs į pensiją šilumos ūkį jis perdavė Vaclovui Karbauskiui.

Vadovaujant V. Karbauskiui, tiekiamos šilumos kilovatvalandės kaina keitėsi: 2011 m. vasario mėn. siekė 5,4 euro cento, 2012 vasarį – 5,92, 2013 vasarį – 6,45 euro centų. Tauragės šilumos tiekėja iš lyderės pozicijų smuktelėjo į apačią.

Pasak dabartinio Tauragės šilumos tinklų vadovo Mindaugo Nevardausko, jo pagrindinis tikslas – mažiausia šildymo kaina ir efektyvi įmonės veikla.

– Mažėjančias kainas lėmė rudenį už gerą kainą nupirktas biokuras. Dabar jis rinkoje pardavinėjamas gerokai brangiau, tačiau mes pigesnio turime iki balandžio mėnesio. Praktiškai skaičiuojant, šilumos kaina yra pigiausia per praėjusius septynerius metus, – „Tauragės žinioms“ teigė M. Nevardauskas.

2016-ųjų metų vasarį viena kilovatvalandė šilumos energijos kainavo 4,99 euro centus. Nuo lyderio – UAB Utenos šilumos tinklai – Tauragė atsiliko tik 0,12 euro centų. Brangiausiai už šilumą mokantiems Biržų rajono gyventojams centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandė kainuoja net 10,03 euro centų.

Paskelbus vasario mėnesio Lietuvos šilumos tiekimo lyderius, buvęs Tauragės šilumos tinklų vadovas D. Simaitis negailėjo pagyrų dabartiniam vadovui M. Nevardauskui.

– Gerai vertinu šiuos rezultatus, nes tai yra žmonių pinigai. Sąskaitos už šildymą sudaro didelę dalį išlaidų nuo atlyginimo ar pensijos, – „Tauragės žinioms“ teigė D. Simaitis, pridūręs jog tai bendrovės vadovo M. Nevardausko nuopelnas.

Žurnalisto paklaustas, ar tauragiškiai, gavę mokėjimo lapelius už karštą vandenį ir šildymą, pajus skirtumą piniginėje, D. Simaitis paaiškino:

– Suprantu, apie ką jūs kalbate, tačiau tai tik psichologija ir emocijos. Gyventojai visuomet atsimins tuos brangius sausio ir vasario šildymo mėnesius ir bus linkę sakyti, kad pabrango. Ir juos galima suprasti, nes daug kas brangsta, o atlyginimai nedidėja. Visgi, siūlyčiau šilumos kainas vertinti pagal komisijos skaičius ir statistiką, o jei turite, palyginti pagal praėjusius mokėjimo lapelius, – kalbėjo D. Simaitis.

D. Simaičio nuomone, šilumos kainą lemia ne vienas veiksnys, o taip pat ir renovacijų procesai, įmonės darbuotojų skaičius, tačiau galutinius rezultatus esą parodys metų vidurkio duomenys.  

https://youtu.be/m6_KHOnwhTM

 

Daugiau straipsnių