Aktualijos

Etikos sargų akiratyje – du politiniai priešininkai
  • Įkelta: 2012-03-28
Prieš etikos sargų „teismą“ sėdo du politikai – Tarybos narys Linas Stankus ir meras Pranas Petrošius. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Didžiojoje savivaldybės salėje jau antrą kartą sušauktas Tauragės savivaldybės Etikos komisijos posėdis. Vietos etikos sargai, vadovaujami Dariaus Bredelio, narpliojo dviejų politinių oponentų – rajono mero Prano Petrošiaus ir Tarybos nario Lino Stankaus ginčą. Pastarojo politiko žodžių įžeistas pasijutęs P. Petrošius Etikos komisijai parašė skundą. L. Stankus tikina įžeisti rajono vadovo neketinęs.

Tauragės meras įsižeidė, kai žiniasklaidoje perskaitė tokius Tarybos nario Lino Stankaus žodžius: „Tauragės rajono meras Pranas Petrošius pažeidęs įstatymus ignoruoja VTEK sprendimus ir netgi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą. Taip pat laukiu atsakymo, kaip teisiškai galima atstatydinti susikompromitavusius, korumpuotus pareigūnus, kurie nepaiso LR įstatymų ir nesivadovauja etikos normomis bei piktybiškai nesitraukia iš einamų pareigų“. P. Petrošiaus teigimu Etikos komisijai, L. Stankus jį apšmeižė, nes jis nesąs korumpuotas ar susikompromitavęs pareigūnas.

Etikos komisijos paprašytas pateikti visus dokumentus, susijusius garsiąja jo privačių ir viešųjų interesų supainiojimo istorija, P. Petrošius tą padarė. Tačiau posėdžio metu paragino komisijos narius į šiuos dokumentus nesigilinti, nes jie, pasak mero, neturi teisinio išsilavinimo ir nelabai ką juose supras.

Pasiaiškinti paprašytas L. Stankus komisijai teigė nenorėjęs ir neketinęs įžeisti P. Petrošiaus.

– Į Teisingumo ministeriją kreipiausi prašydamas, kad ji išaiškintų, kaip atstatydinti susikompromitavusius politikus. Tačiau omenyje neturėjau konkrečiai Prano Petrošiaus, – komisijos posėdyje kalbėjo L. Stankus.

L. Stankus patikino tebesąs įsitikinęs, kad interesus supainiojęs politikas privalo trauktis iš posto, esą įstatymą pažeidęs ir kėdės įsikibęs meras diskredituoja mero instituciją ir Tauragės savivaldybę. Tačiau į šiuos žodžius meras atkirto – esą dar dešimt kartų galėtų pažeisti įstatymą, kad tik Tauragės mieste būtų išasfaltuota kuo daugiau gatvių.

Išklausiusi oponentus, Etikos komisija nusprendė politikų ginčo klausimo nebetęsti ir priėmė sprendimą „pabarti“ L. Stankų – rekomendavo jam suderinti savo elgesį ir veiklą su valstybės politikų elgesį reglamentuojančiais įstatymais ir politikų elgesio principais bei paragino jį mero viešai atsiprašyti. Tačiau kadangi sprendimas rekomendacinio pobūdžio, atsiprašyti mero L. Stankus neprivalės. Paklaustas, ar ketina tą padaryti, politikas patikino apie tai pagalvosiąs, tačiau savo nuomonės nekeisiąs – įstatymą pažeidęs meras atsistatydinti privalo.

Daugiau straipsnių