Aktualijos

Teisingumo ministras: ieškant kontrabandos pavyzdžių mintys pirmiausiai krypsta į Tauragę
  • Įkelta: 2011-02-04
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius neslėpė, kad ieškant kontrabandos pavyzdžių mintys pirmiausiai krypsta į Tauragę. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Ketvirtadienį Tauragėje lankėsi teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Ministras susitiko su meru, teisėjais, teisininkais, notarais ir antstoliais, Kauno kolegijos Tauragės skyriuje skaitė paskaitą.

Tai pirmas oficialus Tauragėje gimusio ir augusio ministro vizitas gimtajame mieste. Remigijus Šimašius į Tauragę atvyko išklausyti teisinių profesijų atstovų problemų ir siūlymų, sužinoti, kaip realiai veikia teisės aktai.

Su žurnalistais ministras susitiko Tauragės rajono apylinkės teisme, po susitikimo su teisėjais, teisininkais, notarais ir antstoliais. Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininkė Rūta Laurinonienė vėliau teisinosi, kad teisėjai norėję jaustis laisviau, todėl žurnalistų susitikime su ministru nepageidavo. „Tauragės žinioms“ R. Šimašius sakė, kad teisėjai jo klausinėjo apie reformas, techninius dalykus ir finansavimą.

R. Šimašius žiniasklaidai pristatė Teisingumo ministerijos siūlymą penkis kartus sumažinti kontrabandinių prekių vertės sumą, nuo kurios būtų traukiama baudžiamojon atsakomybėn. Šiuo metu, kai kontrabandinių prekių vertė neviršija 250 MGL, pažeidėjas traukiamas tik administracinėn atsakomybėn. Ministras akcentavo, kad jau įsigaliojo jo pasiūlyta Administracinio teisės pažeidimų kodekso pataisa – tais atvejais, kai pažeidėjas neginčija pažeidimo ir jam gresia bauda ne didesnė kaip 3000 litų, dėl nesunkaus administracinio pažeidimo, kai prasižengiama pirmą kartą, kai nepadarytas tyčinis nuostolis, asmuo per dešimt dienų gali sumokėti pusę minimalios baudos,numatytos konkrečiame kodekso straipsnyje.

Ministras atsakė į žurnalistų klausimus apie bylų vilkinimą. Jo manymu, neretai bylai vilkinti panaudojama korupcija sveikatos priežiūros įstaigose ir norint uždelsti bylą „susergama“. Pasak R. Šimašiaus, neretai bylos atidedamos ir dėl advokatų užimtumo, nors kol kas nėra sudarytos galimybės patikrinti, ar advokatas iš tiesų tuo metu bus užimtas. Ateityje tikimasi įdiegti elektroninę sistemą, kurioje būtų matyti advokatų užimtumas.

R. Šimašius pabrėžė, kad Tauragėje trūksta viešumo, kad Tauragė – viena iš 13 šalies savivaldybių, kurie neskelbia teisės aktų projektų. Pasak ministro, savivaldybė savo tinklalapyje galėtų skelbti ir pareigybių aprašymus, kad gyventojai žinotų, kas yra vieno ar kito valstybės tarnautojo kompetencijoje. Abejonių ministrui kelia ir viešųjų pirkimų konkursai, jam pasirodė keista, kad kaimiškosios seniūnijos įpareigojamos pačios nusipirkti techniką.

Daugiau straipsnių