Aktualijos

Tauragiškiai į pragarą Egipte nepateko
  • Įkelta: 2011-02-04
"Tauragės žinių" archyvo nuotrauka

Lietuvos užsienio reikalų ministerija paprašė kelionių organizatorių nebegabenti poilsiautojų į riaušių, plėšikavimo ir sprogdinimų krečiamą Egiptą. Nors viešai kalbama, kad kurortuose kol kas ramu, visą šią savaitę skrydžiai iš Lietuvos į Egiptą buvo atšaukti. Tauragės kelionių agentūrose užsisakiusieji keliones į Egiptą vasariui jas galės atidėti, pakeisti kelionės datą, vietą ir net visai jų atsisakyti nepatirdami finansinių nuostolių.

Anot kelionių organizatorių„Tez Tour“ ir „Novaturas“keliones parduodančios kelionių agentūros„Smaragdas Travel“ marketingo vadybininkės Rasvitos Stirbienės, šių kelionių agentūrų organizuojami skrydžiai atšaukti iki šeštadienio. Šią savaitę į Egiptą skrido tušti lėktuvai, kad parskraidintų poilsiautojus. Tarp parskraidintų poilsiautojų tauragiškių, pirkusių keliones „Smaragdas Travel“ kelionių agentūroje, nėra.

Tą patį sakė ir „Baltic Tours“ kelionių agentūros Tauragėje vadovė Jolita Katauskienė. Pasak jos, vasarį atostogas Egipte suplanavusiems tauragiškiams bus siūloma poilsiauti kitur, pavyzdžiui, Tenerifėje, Graikijoje ar dar kitoje šalyje kovo mėnesį ar net vasarą. Už brangesnę kelionę nei į Egiptą teks primokėti. Vasariui „Baltic Tours“ kelionių agentūroje Tauragėje buvo išpirkta apie dešimt kelionių į Egiptą. Klientai jau domėjosi, kaip šias keliones galės pakeisti.

– Laimė, nė vienas mūsų firmos klientas nėra išvykęs į Egiptą. Paskutinieji klientai grįžo sausio 27 dieną, kai padėtis dar nebuvo tokia įtempta. Vasario mėnesiui kol kas neturėjome išpirktų kelialapių, nes dažniausiai žmonės laukia paskutinės minutės pasiūlymų, – „Tauragės žinioms“ sakė „Vigilės“ kelionių agentūros vadovė Alina Samuchovė.

Pasak jos, jei kelionės ir būtų išpirktos, dėl atsisakymo finansinių nuostolių klientai nepatirtų. Tiek „Novaturas“, tiek „Tez Tour“ siūlo keliones į Egiptąkeisti į Tenerifę, pažintines keliones ar net keliones autobusu. Jei klientui netinka nė vienas variantas, grąžinama visa už kelionę įmokėta suma.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, šios savaitės pradžioje Hurgadoje poilsiavo 517 turistų iš Lietuvos, Šarm aš Šeiche – 154. Lietuvos ambasadoje Egipte yra užsiregistravę apie 60 Lietuvos piliečių, gyvenančių šioje šalyje. Žinių apie per neramumus nukentėjusius Lietuvos piliečius ambasada neturi.

Iš kelionės Egipte, Hurgados kurorte, grįžusi dainininkė Mia šalies žurnalistams pasakojo, kad net blogiausiame sapne negalėjo įsivaizduoti tokio košmariško atostogų scenarijaus. Egipte atšauktos visos ekskursijos. Internetas atjungtas, prisiskambinti gidams į egiptietiškus numerius neįmanoma.

Mia pasakojo, kaip taksi grįžtančius į viešbučio teritoriją prie apversto sunkvežimio juos sustabdėsiautėjanti minia.

Respublikinėje spaudoje skelbiama, kad nuo sausio 24 dienos per riaušes Egipte mažiausiai 150 žmonių žuvo, dar 4 tūkstančiai sužeisti. Demonstrantai pasiekė vieną savo tikslų – vykdydama prezidento įsaką, šeštadienio rytą atsistatydino Egipto Vyriausybė. Tačiau protestuotojai teigia nesą patenkinti tokiomis permainomis ir reikalauja, kad atsistatydintų ir šalies prezidentas.

Daugiau straipsnių