Aktualijos

Tauragės „Ugnies“ choras startui pasiruošęs
  • Įkelta: 2011-02-07
„Ugnies“ choras klausytojams žada nepamirštamų akimirkų. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Laukiamas ir jau pamiltas Tauragės choras pagaliau žengia pirmuosius žingsnius: surengti koncertai Šilalėje ir Tauragėje, sekmadienį planuojamas pasirodymas Pagėgiuose, kitą savaitę – pirmasis filmavimasis TV3 televizijos eteryje. Choristai žino, kad kiekvienas priešininkas vertas kovos, tačiau tuo pat metu tiki, kad visi konkurentai įveikiami.

Tauragei gėdos nepadarys

Tauragės krašto raudonasis choras, pavadintas „Ugnies“ choru, repetuoja kasdien. Po maždaug 3–5 valandų repeticijų visi būna pavargę, tačiau dega noru laimėti.

– Tauragei gėdos nebus tikrai. Jau padarėme vieną įrašą, jis pasisekė puikiai. Per dvi su puse valandos trukusį įrašą įdainavome dvi dainas, kai kiti chorai per tą patį laiką sugebėjo įrašyti vos vieną, – pasakojo šilališkis chorvedys Kornelijus Pukinskis, tačiau neatskleidė, kokias dainas choras įrašė.

Anot Kornelijaus, pagaliau Tauragės krašto choras nusistovėjo – jame liko 17 ryžtingų ir nusiteikusių dirbti choristų. Jų amžius – nuo 15 iki 40 metų. Vyriausias choristas – gerai Tauragėje ir Lietuvoje žinomas tenoras Arūnas Dingelis. K. Pukinskio teigimu, chore daugiausia moksleivių ir studentų.

Choro stilius, chorvedžio teigimu, įvairus – repertuaras nebus vien chorinė muzika, tačiau remsis į akademinius pamatus.

Kartelę kelia aukštai

Šiuo metu choras intensyviai dirba ir tobulėja. K. Pukinskio teigimu, dabartinis choro lygis dar nėra idealus, tačiau jis bus tobulinamas kiek įmanoma.

– Kūrinių masė, mokymo metodų masė, o tobulumui ribų nėra, – juokėsi chormeisteris.

Šilališkis prisipažino, kad yra griežtas choristams, o štai Liudas Mikalauskas, kuris, kai kalbėjomės, į repeticiją neatvyko, nes susirgo, nėra griežtas, greičiau reiklus.

– Liudas nori kuo geriau pasirodyti, kuo aukščiau pasiekti, todėl savo chorui kartelės nenuleidžia, – tikino Kornelijus.

Anot Kornelijaus, beveik visi choro dalyviai – savamoksliai, maža dalis turi dainavimo pagrindus, tačiau tas skyles visi kartu „lopo“. Žinoma, choristai daugiau ar mažiau susiję su muzika, jie visi turi muzikinius duomenis. Tačiau, Kornelijaus nuomone, svarbu ir charizma.

Chorui talkina šilališkė choreografė Digma Kononovienė. Netrukus prie choro užkulisinės komandos prisidės ir siuvėja, kuri iki vasario 13-osios, dienos, kai Tauragės krašto choras filmuosis savo pirmajam pasirodymui, turės pasiūti choristams sceninę aprangą.

Kiekvienas konkurentas vertas kovos

Tauragės krašto raudonasis „Ugnies“ choras jau koncertavo Šilalėje, Tauragėje, o vasario 6-ąją 12 val. planuoja koncertą Pagėgiuose, Šv. Kryžiaus bažnyčioje.

– Norime prisistatyti visose savivaldybėse, iš kurių kilę mūsų dainininkai. Norim parodyti, kad mokam dainuoti gyvai, kad turim gerus balsus. Žinoma, kartu tai ir savotiška reklama, skatinanti balsuoti už mūsų chorą, – prisipažino pašnekovas.

K. Pukinskis atskleidė, kad po pirmojo pasirodymo choras buvo pakrikštytas, tačiau smulkesnių krikšto detalių žiniasklaidai neatskleidė.

Paklaustas, ką jis mano apie kitus projekte dalyvausiančius chorus, šilališkis atsakė, kad kiekvienas konkurentas vertas kovos.

– Nors visi chorai verti kovos, tačiau norisi tikėti, kad visi konkurentai įveikiami. Tačiau juos vertinti palieku teisę komisijai ir žmonėms, – sakė Kornelijus.

Vyriškio teigimu, asmeniškai bendrauti su chorais ir jų vadovais jam dar neteko, tačiau jis konkurentais domisi internete: stebi, ką veikia, „kuo kvėpuoja“...

Jei pavyks projekte išlikti iki finalo, chorui teks paruošti 10–11 kūrinių.

Kornelijus tikisi išlaikyti Tauragės krašto chorą ir po projekto, gal net priimti naujų narių – tam, kad gimtų naujas kamerinis Tauragės krašto choras.

Linkėdami gero pirmojo filmavimo grožio salonas „Vip“ ir „Tauragės žinios“ choristams dovanojo po kvietimą apsilankyti salone ir pasimėgauti procedūromis, padėsiančiomis nugalėti nuovargį, patirtą intensyviai repetuojant.

Daugiau straipsnių