Aktualijos

Nemalonumų purtomą partiją palieka ilgamečiai nariai
  • Įkelta: 2011-02-04
Karinos Sėrikovos nuotrauka

Darbo partiją toliau krečia nesklandumai. Sausio 9-ąją Kėdainiuose patvirtintas partijos Tauragės skyriaus kandidatų į Tauragės savivaldybės tarybą sąrašas vėl koreguotas. Iš jo pasitraukė devintuoju numeriu įrašyta Darbo partijos Tauragės skyriaus administratorė, europarlamentaro Viktoro Uspaskicho padėjėja Regina Aurylienė, kadangi ilgametė partijos narė atleista iš abejų pareigų, penktoji sąraše buvusi žinoma Tauragėje akušerė-ginekologė Irena Stripeikienė ir dvidešimt antruoju numeriu įrašytas bendrovės „Baltoji snaigė“ ūkio dalies vadovas Petras Dadūra. Maža to, R. Aurylienė ir I. Stripeikienė stabdo narystę partijoje.

Įtaką padarė buvusi administratorė?

Pasak Darbo partijos Tauragės skyriaus pirmininko Vaidoto Globio, partijos narių Irenos Stripeikienės ir Petro Dadūros pasitraukimui įtakos turėjo Reginos Aurylienės narystės partijoje sustabdymas.

– Manau, kad jų apsisprendimui įtaką padarė Aurylienė, – telefonu „Tauragės žinioms“ kalbėjo V. Globys.

Pakoreguoto sąrašo pirmosios keturios pozicijos nepasikeitė: pirmasis sąraše – Vaidotas Globys, antras – partijos skyriaus pirmininko pavaduotojas, bendrovės „Luvesa“, besiverčiančios automobilių prekyba, direktoriaus pavaduotojas komercijai Gintaras Nejus, trečia – Profesinio rengimo centro apskaitos dėstytoja Milita Mančienė, ketvirta – pagal verslo liudijimą smulkios prekybos verslą vystanti Neda Norkūnienė. Akušerę-ginekologę sąraše pakeitė Pagėgių pradinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Aušra Biknerienė.

Pasitraukimo priežasčių neatskleidė

Paklausta, kodėl pasitraukė iš Darbo partijos Tauragės skyriaus sąrašo į Tauragės savivaldybės rinkimus, gydytoja I. Stripeikienė atsakė nenorinti situacijos komentuoti, tačiau prisipažino, kad traukiasi ne tik iš sąrašo, bet ir iš partijos.

– Išeinu nevaroma, savo noru – tik tiek. Jau esu parašiusi pareiškimą dėl narystės sustabdymo. Dabar jis bus svarstomas, – „Tauragės žinioms“ sakė I. Stripeikienė.

Narystę partijoje stabdo ir R. Aurylienė.

„Kam užstoti kelią kitiems“

Bendrovės „Baltoji snaigė“ ūkio dalies vadovas Petras Dadūra laikraščiui teigė, kad iš sąrašo pasitraukė dėl to, jog jo numeris sąraše buvo pakeistas į žemesnį.

– Vienu momentu buvau aukštesnėje pozicijoje, o vėliau mane pastūmė žemiau. Nelabai aš noriu ten stumdytis. Nesu labai populiarus, todėl pagalvojau išvis pasitraukti – kam užstoti kitiems kelią, – svarstė politikas.

Tačiau iš partijos P. Dadūra teigia nesitraukiantis, ir toliau dalyvausiantis jos veikloje.

– Ir toliau dalyvausiu, padėsiu, kiek leidžia galimybės, be jokių problemų, – pridėjo P. Dadūra.

Verda aistros

Nenorėjusi savo asmenybės atskleisti Darbo partijos Tauragės skyriaus narė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) „Tauragės žinioms“ tvirtino, kad yra ir daugiau norinčiųjų išstoti iš partijos, tačiau tokių apsisprendusiųjų prašymų partijos skyriaus vadovybė esą nepriima.

– Yra sudarytos specialios sąlygos, kad prašymai nebūtų priimti. Būstinėje sėdi partijos pirmininko pavaduotojo žmona ir aiškina, kad ji negali priimti prašymų. Ten tikrai verda aistros, – pasakojo moteris.

Susitikimas padarė neigiamą įtaką

„Tauragės žinios“ pasiteiravo V. Globio apie plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusį Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho ir Tauragės nusikalstamo pasaulio autoritetu laikomo Arūno Pukelio, geriau žinomo Šviniaus pravarde, susitikimą.

– Manau, kad buvo pasiūlyta susitikti verslo klausimais. Žinoma, tai nepadarė teigiamos įtakos mūsų skyriui, – trumpai pakomentavo V. Globys.

Ragina įsikišti teisėsaugą

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas pirmadienį išplatino pranešimą žiniasklaidai viešai komentuodamas V. Uspaskicho ir A. Pukelio susitikimą bei ragindamas teisėsaugą išsiaiškinti, kokia draugystė sieja šiuos asmenis.

„Jeigu kam nors dar kažkas nebuvo aišku dėl Prezidentės išsakytų nuogąstavimų, kad galime tapti oligarchų ir nusikaltėlių valdoma valstybe, tai po Šviniaus ir Uspaskicho susitikimo viskas darosi aiškiau. Kol muitininkai giriasi rekordiniais kontrabandos sulaikymais, vyksta naujų kelių paieškos. Per metus padvigubinus sugautų stambių kontrabandinių grupuočių nuostolius ir stipriau užtvėrus kelią kontrabandininkams Pagėgių ruože, dabar 40 proc. kontrabandinių cigarečių vežama iš Baltarusijos.Kas – Uspaskich ar Švinius, kam, už kiek ir kuo Baltarusijoje norėjo padėti, mes galime tik spėlioti.Kyla abejonių dėl tokių politikų skaidrumo, ypač kai kaltinamasis baudžiamojojebyloje dėl finansinių nusikaltimų susitinka su tokiu abejotinos reputacijos asmeniu verslo (?!) reikalais. <...> Šiuo atveju teisėsauga turėtų išsiaiškinti, ar taip nėra pažeidžiamos organizuoto nusikalstamumo užkardymo priemonės bei ištirti, ar po „verslo kontaktų“ priedanga nerezgamos kokios nors nusikalstamos veiklos Lietuvoje ar Baltarusijoje.

Manau, kad tokie išaiškinimai yra būtini piliečiams, kuriems rūpi, ar politinės partijos vadovo broliavimasis su „šešėliu“ neatsilieps politiniams sprendimams ir nepažeis jų interesų“, – pranešime žiniasklaidai rašo A. Anušauskas.

Daugiau straipsnių