Aktualijos

Ližių sąvartynas palaidotas
  • Įkelta: 2010-07-22
Buvęs sąvartynas virto kalva. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Važiuojant pro buvusį Ližių sąvartyną į akį krinta nebe kalnai šiukšlių, kaip buvo iki šiol, o tiesiog iš žemių suformuota kalva. Tai projekto, kurio metu planuojamas oficialiai uždaryti Ližių sąvartynas, rezultatas.

Pasak Tauragės rajono atliekų tvarkymo centro (TRATC) Plėtros skyriaus vadovės Editos Vaitkienės, Ližių sąvartyno uždarymas – viena naujojo Leikiškių regioninio sąvartyno projekto dalių. Ližių sąvartyno uždarymo darbai buvo pradėti pernai birželį. Bendras uždaromo sąvartyno plotas – 6,8 ha.

– Sąvartyno uždarymo darbai buvo pradėti nuo atliekų kaupo formavimo: atliekos sustumdytos į kaupą, o šis uždengtas dujų drenažiniu, nepralaidaus mineralinio, mišraus grunto sluoksniais. Atskyrus paviršinį ir lietaus vandenį nuo atliekų, turi sumažėti filtrato kiekis, tuo pačiu sumažės ir teršalų kiekis, kuris patenka į gruntinius vandenis, todėl turi sumažėti ir gruntinių vandenų užterštumas, – pasakojo E. Vaitkienė.

Uždaryto sąvartyno kaupo aukštis – apie 18 metrų. Sąvartynas galutinai jį uždengus bus apželdintas daugiametėmis žolėmis ir žemaūgiais medeliais, kurių šaknys sutvirtins sąvartyno šlaitus. Dar numatyta įrengti paviršinių nuotekų surinkimo griovį, sąvartyno monitoringo (paviršinių, požeminių vandenų stebėjimo) sistemą, aptverti teritoriją. Laikui bėgant per kalvą bus nutiestas takas, kuriuo bus galima vaikščioti. TRATC buvusį sąvartyną prižiūrės penketą metų.

Sąvartyno uždarymo darbus vykdo Kauno bendrovė „Kauno keliai“. Darbų kaina – 2,8 mln. Lt. Dalį šių lėšų skyrė Europos Sąjunga. Nors darbus planuojama baigti rudenį, E. Vaitkienė sako, kad 99 proc. jie jau baigti.

Sodybos prie buvusio sąvartyno šeimininkas Rolandas „Tauragės žinioms“ teigė, kad daugybę metų uodė nemalonų sąvartyno kvapą. Nemalonų kvapą aplinkiniai gyventojai, pasak Rolando, jautė ne kasdien, o tik pučiant tam tikros krypties vėjui. Vyriškio teigimu, dar vienas nemalonus dalykas, veikiant sąvartynui, buvo aplink slankiojantys benamiai, kurių saugantis, tekdavo akyliau prižiūrėti turtą.

– Tačiau uždarius sąvartyną, keliu vis rečiau pravažiuoja greideris, – „Tauragės žinioms“ sakė vyras.

Daugiau straipsnių