Aktualijos

Išrinktiesiems vietos – garantuotos
  • Įkelta: 2010-07-07
Iš pareigų atleistas apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus be darbo nelieka – ir toliau uždirbs puspenkto tūkstančio litų. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Penkiolika metų gyvavusios apskričių viršininkų administracijos baigė savo dienas. Tačiau ne visiems šiose įstaigose dirbusiems valdininkams atėjo juodos dienos. Darbo netekusiems apskričių viršininkams pasiūlytos naujos ką tik įsteigtos darbo vietos. Tame pačiame apskrities viršininko administracijos pastate, senesniųjų tauragiškių neretai dar pavadinamame „partkomu“, į naują kėdę sėda iki šiol Tauragės apskričiai vadovavęs liberalcentristas Raimundas Vaitiekus. Vyriausybė jam kas mėnesį atskaičiuos 4500 litų algos.

Atsisveikino ir pasisveikino

Paskutinę savo darbo dieną Tauragės apskrities viršininkas atsisveikino su vietos žurnalistais, pakvietęs juos į oficialų pokalbį. Ir čia pat informavo, kad niekur iš Tauragės neišvyksta, lieka dirbti tame pačiame pastate, tik jau eis kitas pareigas.

– Esu gavęs pasiūlymą dirbti Ministro Pirmininko patarėju Regiono plėtros taryboje. Jau parašiau sutikimą. Lieku dirbti čia, šiame pastate, – sakė R. Vaitiekus.

Paklaustas, kiek uždirbs, eidamas naujas pareigas, R. Vaitiekus atsakė, kad tiek pat, kiek ir uždirbo iki šiol, būdamas apskrities viršininku – 4500 litų ikimokestinio atlyginimo.

Grįžta Irena Ričkuvienė

Į Tauragę vadovauti naujam Vidaus reikalų ministerijos Regionų plėtros skyriui iš Vilniaus grįžta iki šiol vidaus reikalų ministro patarėja dirbusi taip pat Liberalų ir centro sąjungos narė Irena Ričkuvienė. Pastaroji trečiadienį taip pat dalyvavo paskutiniame apskrities viršininko susitikime su žurnalistais, tačiau apie savo naująsias pareigas žurnalistų neinformavo. Tik klausėsi viršininko baigiamojo monologo.

Naujajame I. Ričkuvienės vadovaujamame skyriuje, be jos, lieka dirbti trys specialistai – iki šiol apskrities Regioninės plėtros departamento direktoriaus pareigas ėjęs Simas Einikis, buvęs šio departamento direktoriaus pavaduotojas Severinas Bartašius ir Regioninės politikos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vyriausiosios specialistės Tauragės apskrityje pareigas ėjusi Asta Levickaitė.

Irena Ričkuvienė nuo trečiadienio paskirta apskrities viršininko administracijos likvidatore.

Kompensacijoms – šimtai tūkstančių

– Emocijų ir įtampos tikrai buvo. Dabar norisi tik pailsėti, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo iš pareigų atleidžiama apskrities Tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkos ir ryšių su visuomene skyriaus vedėja Sonata Jurgilienė.

Vakar darbo neteko 54 apskrities viršininko administracijos darbuotojai. R. Vaitiekaus teigimu, beveik visi jie keliaus į Darbo biržą, darbo vietas išsaugos dar per 30 valstybės tarnautojų. R. Vaitiekaus teigimu, nuo šių metų pradžios iš Tauragės apskrities viršininko administracijos buvo atleisti 103 darbuotojai.

Atleidžiamiems darbuotojams bus išmokėta 374 tūkstančiai litų kompensacijų už nepanaudotas atostogas, išeitinių pašalpų planuojama išmokėti 156 tūkstančiai litų. Jei atleidžiamiems valstybės tarnautojams nebus pasiūlytos kitos pareigos, kaip priklauso pagal įstatymą, išeitinių kompensacijų papildomai bus išmokėta už 480 tūkstančių litų.

Turtą valdys „Turto fondas“

Visas apskrities viršininko administracijos valdytas turtas perduodamas valstybės „Turto fondui“. Naikinamos įstaigos žinioje buvę juridiniai asmenys perduoti valdyti kitoms institucijoms. Tauragės savivaldybės žinion pereina apskrities ligoninė ir Skaudvilės specialioji mokykla, Adakavo pensionatu ir Tauragės invalidų reabilitacijos centru nuo šiol rūpinsis Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Laisvose apskrities viršininko administracijos patalpose įsikurs Ne maisto produktų inspekcijos Tauragės skyrius, Hipotekos skyrius, Apsaugos policija, lieka dirbti Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje tarnyba (šias pareigas ir toliau eis Viktoras Kovšovas), Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Dovanas saugos likvidatorė

Trečiadienį, paskutiniąją savo darbo dieną, apskrities viršininko administracijos darbuotojai ketino iškilmingai Tauragės krašto muziejui perduoti saugoti šios įstaigos vėliavą. Tačiau muziejaus direktorius Petras Jokubauskas tądien vėliavos neįsileido, esą jis išvykęs, todėl perduoti šio atributo muziejui nėra galimybių.

Per ilgus metus gautos įstaigai skirtos dovanos patikėtos saugoti įstaigos likvidatorei I. Ričkuvienei. Keturi paveikslai su savivaldybių vaizdais atiteko savivaldybių administracijoms.

Visi per 15 metų įstaigos sukaupti dokumentai bus saugomi Tauragės archyve, dalis jų, jau nebereikalingų, sunaikinti. Netrukus bus sunaikintas ir Tauragės apskrities viršininko administracijos antspaudas, o pati įstaiga išregistruota iš Registrų centro.

Daugiau straipsnių