Aktualijos

Gyvūnų mylėtojo namuose – naujas augintinis
  • Įkelta: 2010-07-15
Mažylis dabar skaičiuoja antrąjį savo gyvenimo mėnesį. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Pavasario, vasaros sezoną gandrų poros veda jauniklius. Deja, kaip tik šiuo metu tikėtina, kad vienas kitas gandrų jauniklių iškris ar bus išmestas iš lizdo – pasakoja „Tauragės žinių“ bičiulis Sigitas Klymantas, jau daug metų padedantis iš lizdų iškritusiems paukščiams atsistoti ant kojų.

Šiuo metu Sigitas augina iš Skaudvilės seniūnijos jam atvežtą mėnesio amžiaus gandriuką. Priežasties, kodėl šis mažylis buvo rastas besišaukiantis pagalbos ant žemės, o ne šiltai sau tupintis lizde, gyvūnų mylėtojas nežino. Pasak vyro, gali būti kelios priežastys.

– Gali būti, kad kai kurie gandriukai jau bando stotis, neišlaiko lygsvaros ir iškrinta. Taip pat gali būti, jog gandrai jaučia, kad nebeišmaitins visos vados, todėl išmeta silpniausią gandriuką, – sakė Sigitas Klymantas.

Dar daugiau iš lizdų gandriukų iškris, kai jie mokysis skraidyti. Tuomet dažnai jiems lūžta sparnai ar kojos. Sigitas pasakoja, kad pernai vienu metu augino net 12 gandrų.

Iš lizdo iškritusiam gandriukui apie porą savaičių reikės intensyvios priežiūros: gandriukas bus maitinamas iš rankų smulkinta žalia mėsa ir žuvimis, vėliau tą patį maistą gyvūnų globėjas mirkys vandenyje – kad gandriukas bandytų lesti savarankiškai, mokytųsi gerti. Pasak gyvūnų mylėtojo, greičiausiai mažylis šiemet žiemoti liks pas jį sodyboje – nebus pakankamai sustiprėjęs.

S. Klymantas prašo gyvūnus mylinčių žmonių, kad radę iš lizdo iškritusį gandriuką skambintų jo asmeniniu telefono numeriu 8 671 28 146.

Daugiau straipsnių