Aktualijos

Verslininko sklypą tauragiškiai verčia sąvartynu
  • Įkelta: 2010-06-14
Greta sąvartynu verčiamo sklypo stovi keli gyvenamieji namai. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Tauragės miesto teritorijoje, Pramonės gatvėje, prie posūkio į Gaurės kaimą ir Pramonės rajoną, privačiame sklype, stūkso statybinio laužo ir buitinių atliekų krūvos. Netrukome išsiaiškinti, kad sklypas, kuriame kai kurie tauragiškiai pasirinko vietą nelegaliam sąvartynui atidaryti, seniai priklauso verslininkui, UAB „Tauragės agrotechnika“ savininkui Edmundui Abromui. Dėl šiukšlynu paversto sklypo verslininkas ne kartą buvo įspėtas.

Apie sąvartynu verčiamą sklypą „Tauragės žinioms“ pranešusi moteris atsiuntė ir nuotraukų. Pasak jos, šiukšlės miesto pašonėje kaupiamos ne vienerius metus. Moteris piktinasi, kad visi šiukšlyną mato, bet nieko nedaro. Jos teigimu, pro šį sąvartyną į darbą kasdien važinėja ir vienas aplinkosaugininkas.

Tauragės miesto seniūno pavaduotojas Juozas Buikys „Tauragės žinioms“ sakė, kad į privačią valdą nei seniūnija, nei savivaldybės administracija kištis negali, pažeidėjus esą gali bausti tik aplinkosaugininkai.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros viršininkas Romas Jurgelionis vos tik paminėjus vietovę suprato, kokiu klausimu teiraujamės.

– Abromą ne kartą perspėjome dėl buitinių atliekų jo sklype. Kaupti statybinio laužo nedraudžiame. Perspėtas verslininkas geranoriškai suorganizuoja šiukšlių išvežimą, tačiau po kurio laiko ten vėl tas pats. Žinote, kaip būna – vienas atveža šiukšles ir kiti paskui. Prieš keletą metų už šiukšlinimą buvo nubausti ir greta to sklypo gyvenantys žmonės. Per porą metų esame nubaudę šešis ar septynis tauragiškius, į tą sklypą atvežusius šiukšles. Dabar šiukšlių mažiau, bet kai buvo daugiau krūmų, situacija buvo dar blogesnė. Pavasarį, po visuotinės talkos „Darom“, taip pat buvo privežta šiukšlių, bet verslininkas pasirūpino išvežti. Abromui ne kartą sakėme, kad sklypą apsitvertų, matyt, reikės perspėti dar kartą, – kalbėjo aplinkosaugininkas.

Greta sąvartynu paversto sklypo Pramonės gatvėje 5 numeriu pažymėtame name gyvenantys „Tauragės žinių“ pakalbinti žmonės pasakojo, kad šiukšles į tą sklypą žmonės atveža mašinomis. Gyventojai nepatenkinti, kad verslininko sunkvežimiai sugadino keliuką, vedantį į jų kiemą. Esą perspėtas E. Abromas padėtį bandė ištaisyti užpildamas duobes žvyru. Anot Aurelijos Gikienės, tame sklype buvo keli tvenkiniai, vieną jų sklypo savininkas panaikinęs. Nuo tvenkinio sklisdavęs blogesnis kvapas nei dabar nuo šiukšlių tame sklype. Pasak gyventojų, dar prasčiau būdavę, kai netoliese veikė mėsos perdirbimo įmonė.

– Jis – geras, nepiktybinis žmogus. Prireikė nupjauti mūsų vyšnią ir obelį, tai atėjo, atsiprašė. To sklypo jis gi nesaugos dieną naktį. Užkabino lentelę, kad šiukšlių čia vežti negalima, bet niekas nepaiso to užrašo, – kalbėjo Aurelija.

Aurelija ir jos vyras Petras tikino, kad nei jų šeima, nei kitos trys šeimos, gyvenančios tame pat name, Abromo sklype šiukšlių nepila.

Prie pat sąvartynu verčiamo sklypo stovi ir kitas namas su nedideliu daržu, kuriame auga svogūnai ir braškės. Gikiai paaiškino, kad šio namo šeimininkai mirę, o suaugęs sūnus atvažiuoja tik retkarčiais.

„Tauragės žinios“ telefonususisiekė su E. Abromu, nors jis ir išvykęs į užsienį.

– Vakar gavau velnių nuo aplinkosaugininkų ir pažadėjau, kad tuoj pat viskas bus sutvarkyta. Ne kartą teko samdyti žmones, techniką ir į Leikiškės sąvartyną išvežti šiukšles. Yra žmonių kiaulių. Aptverti sklypą man atsieis papildomų investicijų, bet gal ir teks tai padaryti, – sakė E. Abromas.

Maždaug prieš penkerius metus šį sklypą įsigijęs verslininkas kol kas neapsisprendė, ką jame darys. E. Abromas prisipažįsta – nors įstatymai ir draudžia, ten jis sandėliuoja statybinį laužą.

Daugiau straipsnių