Aktualijos

Valdininkės liga stabdo kelių remontą
  • Įkelta: 2010-06-08
Tauragės Putinų gatvė – žvyrkelis, vairuotojai sako, kad šiandien ji it „tarka“. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Jei vieną valdininkę į patalą paguldė liga, savivaldybės administracija nebesugeba surengti konkursų – griūva visas darbas. Tokia išvada peršasi ne tik Tauragės rajono kaimiškosios seniūnijos seniūnei Danguolei Jatautienei, bet ir daugumai žvyrkeliais važinėjančių kaimo žmonių.

Nesugeba garantuoti gero susisiekimo

Kad kaimo žmonės laukia nesulaukia savivaldybės pažadų gerinti rajono kelius, ypač žvyrkelius, „Tauragės žinioms“ pasiskundė Tauragės seniūnijos gyventojai. Kuriame kaime šie žmonės gyvena, skelbti jie nepanoro.

– Iš savo seniūnės sužinojome, kad kelius mums greideriuos anksčiausiai po mėnesio, nors pinigų šiems darbams buvo skirta dar kovo mėnesį. Keliai, ypač žvyrkeliai, baisūs, kai kuriais važiuoti neįmanoma. Kam reikalingi tokie valdininkai, jei jie nesugeba garantuoti mums susisiekimo su rajono centru? – „Tauragės žinioms“ kalbėjo skaitytojas.

„Turim dėti pareiškimus“

Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė taip pat negailėjo kritikos savivaldybės administracijai. Seniūnijos vadovė piktinosi, kad už konkursą keliams tvarkyti atsakingi darbuotojai jo nesugeba laiku surengti.

– O kalti liekame mes, žemesniųjų grandžių darbuotojai. Skambinau į savivaldybės administraciją, teiravausi, kodėl taip delsiama, tačiau atsakymo nesulaukiau. Iš tikrųjų, ko mes, valdininkai, tada savo kėdėse sėdim, jei nesugebam padėti paprastam kaimo žmogui? Nematau kito kelio – turim dėti pareiškimus ir atsistatydinti, – apmaudžiai „Tauragės žinioms“ kalbėjo vienos didžiausių rajono seniūnijos vadovė.

D. Jatautienės teigimu, rajono kaimų keliai – daugiausiai žvyrkeliai. Daugybė jų sunkiai išvažiuojami – lietingas pavasaris padarė savo darbą. Esą kelius jau seniai reikėjo greideriuoti, lėšos šiems darbams paskirstytos prieš mėnesį, tačiau realiai šių darbų atlikti seniūnija negali.

– Jau liežuvis žmonėms nesiverčia sakyti, kad kelius greideriuosime dar po mėnesio. Kažkas čia ne taip, – įsitikinusi D. Jatautienė.

Nebuvo kam pavaduoti

Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Pakalniškienė, atsakinga už konkurso rajono keliams tvarkyti organizavimą, „Tauragės žinias“ informavo, kad konkursas dar neįvykęs. Paklausta, kodėl, specialistė atsakė:

– Todėl, kad aš sirgau ir niekas manęs nepavadavo.

R. Pakalniškienės teigimu, konkurso, kurio metu turi paaiškėti, kas tvarkys rajono kelius, rezultatai bus žinomi maždaug po mėnesio.

Prie Darbo biržos specialistų neieško

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus dėl šios situacijos linkęs kaltinti seniūnus.

– Čia seniūnai apsileidę. Tegul ta seniūnė, kuri tokia nepatenkinta, kreipiasi į mane, aš jai padėsiu, – savivaldybės administracijos vadovo teigimu, nesvarbu, kad konkursas keliams greideriuoti neįvykęs, esą Tauragėje yra ne vienas greiderininkas, kurio pagalbos seniūnams reikėtų paprašyti privačiai, o atsiskaityti būsią galima vėliau.

Paklaustas, kodėl susirgus vienai jo pavaldinei, stoja svarbūs darbai, A. Mosėjus atsakė klausimu:

– O jūs manote, kad galima nueiti prie Darbo biržos ir ten rasti gerą specialistą?

Algirdas Mosėjus redakciją patikino, kad savivaldybės administracija užsivertusi darbais – šiuo metu savivaldybė atsakinga už 20 projektų.

– Aš pats lekiu. Šiandien ryte važiavau į Vilnių, o 13 valandą jau buvau darbe, – „Tauragės žinioms“ sakė savivaldybės administracijos direktorius.

Keliams tvarkyti – milijonas

Savivaldybės administracijos atstovės spaudai Izolinos Turauskienės redakcijai pateiktais duomenimis, šiuo metu savivaldybės administracijoje, neįskaitant seniūnijų administracijų, dirba 61 valstybės tarnautojas. Statybos skyriuje, be R. Pakalniškienės, dirba dar trys specialistai.

Tauragės rajono ir miesto keliams tvarkyti šiemet savivaldybės Taryba skyrė per milijoną litų.

Daugiau straipsnių