Aktualijos

Turėsime naują poilsio vietą
  • Įkelta: 2010-06-07
Vietoj ilgus metus riogsojusių griuvenų netrukus tauragiškius džiugins laisvalaikio parkas. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Pradėti aplinkos tvarkymo darbai aplink šių metų pavasarį tauragiškio verslininko Antano Venckaus išsinuomotas buvusio karinio miestelio patalpas Tauragės dvare. Įmonės „Autoežeruona“ savininkas kareivinių teritorijoje planuoja įrengti parką.

„Tauragės žinių“ paklaustas, kokie darbai vyksta kareivinių teritorijoje, verslininkas atsakė, kad atliekamas rekreacinis miško tvarkymas.

– Miškas bus pritaikytas gyventojų poilsiui ir laisvalaikiui. Bus nutiesta apie du kilometrus žvyruotų takų, pastatyti suoliukai, pavėsinės, įrengta vaikų žaidimų aikštelė su maždaug dešimčia įvairių sūpynių ir laipynių, planuojamas skulptūrų parkas. Prie takų įrengsime informacinius stendus, kuriuose bus aprašyta parko gyvūnija ir augmenija. Pavyzdžiui, parke augančių medžių amžius, aukštis, storis, kokie paukščiai pastebimi parko teritorijoje. Šiam tikslui jau atliekami specialūs tyrimai, – pasakojo verslininkas.

Parko kūrimo darbus A. Venckus atlieka iš altruistinių paskatų – įėjimas į parką bus nemokamas. Komercinę veiklą „Autoežeruonos“ vadovas planuoja vykdyti nebent siūlydamas įvairias laisvalaikio praleidimo paslaugas: baidarių, dviračių nuomą. Tačiau tai tik ateities vizijos. Šiuo metu karinio miestelio nuomininkas tiesiog nori, kad parkas trauktų žmones jame leisti laiką. Miško pritaikymo gyventojų poilsiui darbai planuojami baigti rugsėjį.

Tuo pat metu rekonstruojami ir buvusio karinio miestelio pastatai. A. Venckus prisipažino, kad pastatai taip pat bus skirti gyventojų laisvalaikiui, tačiau kokia konkreti veikla juose bus vykdoma, neatskleidė – esą dar per anksti apie tai kalbėti. Verslininkas neatskleidė, ir kokios miško pavertimo laisvalaikio parku išlaidos.

Daugiau straipsnių