Aktualijos

Tremtinių sąjunga sunerimo dėl Pagėgių
  • Įkelta: 2010-06-18
Antanas Stankus mano, kad Pagėgių tremtiniams atgaivinti savo filialą trukdo politika. Gedimino Tamulyno nuotrauka

Minėdama šalies okupacijos 70-metį asociacija Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga tikisi atgaivinti apmirusį šios visuomeninės organizacijos Pagėgių filialą. Sąjungos valdybos pirmininkė Jūratė Marcinkevičienė įsitikinusi, kad ilgus metus gyvavusiam Tremtinių sąjungos Pagėgių filialui prisikelti trukdo nedori politiniai motyvai.

Sąjunga – ne politinė organizacija

– Labai norėtume, kad filialas būtų atgaivintas. Manau, kad jam atkurti trukdo Pagėgiuose įsigalėjusi vienvaldystė, vienos partijos politiniai motyvai. Matyt, žmonės kažko bijo, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo Tremtinių sąjungos valdybos pirmininkė Jūratė Marcinkevičienė.

Kuriuos politikus viena Tremtinių sąjungos vadovių turi omenyje, atspėti nesunku. Jos teigimu, ir Vilniuje puikiai žinoma, kaip Pagėgiuose tvarkosi „Tvarkos ir teisingumo“ partija.

– Ten ypatinga situacija. Buvęs filialo pirmininkas, kiek žinau, perėjo į „Tvarkos ir teisingumo“ gretas. Tuomet filialas ir apmirė. Tačiau Tremtinių sąjunga – ne politinė organizacija. Ji puikiai veikia visuose šalies regionuose, jos nariai – įvairių partijų žmonės, bene vieninteliai Pagėgiai kitokie, – sakė J. Marcinkevičienė.

Bijo „Tvarkos ir teisingumo“?

Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdyba pagalbos kreipėsi į sąjungos Tauragės apskrities koordinatorių Antaną Stankų. Jo teigimu, Pagėgių savivaldybėje gyvena 140 buvusių tremtinių.

– Filialas galėtų puikiai veikti, juolab, kad kadaise ir veikė. Visi dokumentai, antspaudas išlikę, tačiau vadovauti nebeliko kam. Jau pusmetį neduodu ramybės buvusiam sąjungos Pagėgių filialo vadovui, Stoniškių seniūnui Stanislovui Bagdonui. Tačiau jis vis išsisukinėja, – sąjungos Tauragės apskrities koordinatorius įsitikinęs, kad atkurti filialo pagėgiškiams neleidžia „Tvarkos ir teisingumo“ vadovai.

Esą kone vienintelė Pagėgius valdanti partija nepripažįsta kitokios nuomonės, o artėjant rinkimams į savivaldybių tarybas jos dar labiau kratosi.

Žada atkurti

Buvęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Pagėgių filialo pirmininkas, šios savivaldybės Stoniškių seniūnijos seniūnas Stanislovas Bagdonas pripažįsta, kad filialas išnyko jau senokai.

– Tuomet Tremtinių sąjunga buvo politinė organizacija, dauguma jos narių jungėsi prie Tėvynės sąjungos. O Pagėgiuose tokios partijos nebuvo, tiksliau buvo, tik ji nevykdė jokios veiklos. Todėl mes nutarėme jungtis prie „Tvarkos ir teisingumo“, – sakė S. Bagdonas.

Tačiau buvęs filialo pirmininkas pripažįsta, kad Pagėgių tremtiniai mielai atkurtų šiandien jau nepolitinės tremtinių organizacijos filialą, tik pirmininkauti jam jis nebegalįs.

– Pirmininkauti negaliu dėl sveikatos problemų, tačiau yra kitas kandidatas – Vilkyškių vidurinės mokyklos direktorius Leonas Mišeikis. Jis sutiko. Todėl tik dienų klausimas, kada filialas bus atkurtas. Po kelių dienų kviesime steigiamąjį susirinkimą, – kalbėjo buvęs tremtinys.

Jis teigė kategoriškai atmetąs Pagėgiams mestus kaltinimus vienvaldyste. Esą šioje savivaldybėje veikia ir opozicija, visi gali laisvai reikšti savo nuomones, o „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgiuose vykdanti didesnę regiono plėtrą nei vykdoma Tauragėje.

– Su šia partija tremtinių klausimas nieko bendro neturi, – „Tauragės žinioms“ sakė S. Bagdonas.

Naujasis kandidatas į Pagėgių tremtinių sąjungos vadovus L. Mišeikis – taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys.

Daugiau straipsnių