Aktualijos

Šilalės gatvėje – vibruojantis gyvenimas
  • Įkelta: 2010-06-30
Šilalės gatvės gyventojas Petras Sakalauskas „Tauragės žinioms“ rodė asfalto nelygumus, dėl kurių pravažiuojantys automobiliai sukelia vibraciją. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Šilalės gatvės gyventojai jau keletą metų kenčia įvairias problemas, kilusias po Nemuno žemupio vandentvarkos ūkio investicinio projekto įgyvendinimo. Prieš kelerius metus šioje gatvėje klojant vandentiekio tinklus gyventojų šuliniuose stipriai nukrito vandens lygis. Nutiesus vandentiekio tinklus ir vietoj išardyto asfalto paklojus naują gatvės dangą prasidėjo kitos bėdos. Anot šios gatvės gyventojų, pravažiuojant sunkiajam transportui, namuose jaučiama vibracija – dreba baldai, virpa indai sekcijose, o kai kur net sienos įtrūko. Gyventojai pagalbos kreipėsi į rajono valdininkus, Visuomenės sveikatos centrą, tačiau kaip sakė šios gatvės gyventoja Nijolė, „mažų žmogeliukų bėdos valdžiai nė motais“.

Pasirašė 117 gyventojų

Gegužės 26 dieną Šilalės gatvės gyventojai Tauragės rajono merui, miesto seniūnijai ir Visuomenės sveikatos centrui surašė prašymą, kuriuo išdėstė savo problemas ir siūlymus, kaip reikėtų jas spręsti. Žmonės skundėsi, kad dėl intensyvaus eismo jiems tenka kęsti didelį triukšmą, kvėpuoti dulkėmis ir transporto priemonių išmetamosiomis dujomis. Dėl nenutrūkstamo sunkiasvorių automobilių srauto esą tenka kęsti namų sienų, langų vibraciją. Gyventojai valdininkų prašo atsižvelgti į šią padėtį ir priimti atitinkamus sprendimus, sumažinant transporto priemonių srautus – ypač sunkiasvorių automobilių eismą Šilalės gatve.

– Mūsų nuomone, problema išsispręstų, jei šioje gatvėje būtų vienos krypties eismas, būtų įrengtas Tauragės miesto aplinkkelis, o kelio danga suremontuota, – valdininkams siūlė vibraciją kenčiantys Šilalės gatvės gyventojai.

Ant prašymo pasirašė 117 šios gatvės gyventojų.

Gavo tris vienodus atsakymus

Gegužės 31-ąją Tauragės visuomenės sveikatos centras Šilalės gatvės gyventojams atsakė, kad jų prašymą persiuntė rajono savivaldybės administracijos direktoriui. Esą savivaldybės administracija sudarys komisiją šiai problemai spręsti. Visuomenės sveikatos centras pasižadėjo dalyvauti šios komisijos darbe, sprendžiant eismo sureguliavimo klausimą Šilalės gatvėje.

Maždaug po poros savaičių gyventojams atėjo dar trys laiškai su atsakymais, kuriuos birželio 10-ąją pasirašė rajono meras Pranas Petrošius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai pavadavusi administracijos direktorių, Aušrinė Norkienė ir Tauragės miesto seniūno pavaduotojas, laikinai pavadavęs seniūną, Juozas Buikys. Visi atsakymai žodis žodin vienodi:

„Atsakydami į Jūsų prašymą informuojame, kad krašto kelias Mažeikiai–Plungė–Tauragė, kurio atkarpa yra ir Tauragės miesto Šilalės gatvė, yra valstybinės reikšmės, pavaldus Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, todėl Tauragės rajono savivaldybės administracija, Tauragės miesto seniūnija neturi įgaliojimų keisti eismo Šilalės gatvėje (įrengti vienos krypties eismą, daryti kitus eismo apribojimus)“.

„Tauragės žinių“ pakalbintas seniūno pavaduotojas J. Buikys paaiškino, kad visų įstaigų atsakymai vienodi, nes nieko kitko ir neišgalvosi. Esą suėjo specialistai, pasitarė, ką reikia daryti, ir nusprendė. Į klausimą, kodėl specialistai neatsakė į antrąją gyventojų prašymo dalį, kad dangą reikėtų remontuoti, J. Buikys paaiškino, jog dėl to gyventojai turi kreiptis į „Tauragės regiono kelius“.

Rankų neketina nuleisti

Į „Tauragės žinių“ redakciją atėjusios dvi Šilalės gatvės gyventojos pasakojo, kad rytais, ypač prieš aštuonias, kai pro jų namus važiuoja ne tik daug lengvųjų automobilių, bet ir vilkikai, namai tiesiog dunda, indai sekcijose skamba. Vardo prašiusi neskelbti moteris tikino, kad dėl vibracijos paūmėjo jos liga, be viso to, dar ir namo sienos tiek pirmame, tiek antrame aukštuose įskilo.

– Ar matėte, kokį atsakymą pateikė visos institucijos? Pagal vieną šabloną. Tačiau rankų nenuleisim, kreipsimės dar kartą į Visuomenės sveikatos centrą, kad nustatytų triukšmo, vibracijos ir išmetamųjų dujų kiekį. Gal tuomet ieškoti pagalbos bus lengviau, – svarstė Šilalės gatvės gyventoja.

„Tauragės žinių“ pakalbintas dar arčiau važiuojamosios gatvės dalies stovinčio 40-ojo namo savininkas Petras Sakalauskas įsitikinęs, kad jei asfaltas prie šaligatvių būtų lygus, tokio bildesio ir vibracijos gyventojai nejaustų. Jo manymu, problemai spręsti reiktų išlyginti asfalto nelygumus, sutvarkyti duobes, įrengti nuolydžius į žvyruotas šalutines gatves.

Daugiau straipsnių