Aktualijos

Šaligatviui pristigo pinigų
  • Įkelta: 2010-06-28
Paauglys į namus priverstas važiuotu siauru, smėlėtu kelkraščiu ir net judriu magistraliniu keliu. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Dariaus ir Girėno gatvės atkarpoje nuo Vasario 16-osios iki tilto per Jūrą keletą mėnesių sukiojosi darbininkai. Jau užpilta asfalto danga, vienoje gatvės pusėje nutiestas šaligatvis. Tačiau šaligatvio Kultūros rūmų pusėje šiemet nebesulauksime. Darbai sustojo, nes pritrūko pinigų.

Tarailių gyventojams labai aktualu

„Tauragės žinių“ redakcijai paskambinęs vyras sakė buvo nemaloniai nustebęs, kai iš draugo atsitiktinai sužinojo, kad šiemet dešinėje Dariaus ir Girėno gatvės pusėje, einant nuo miesto centro link Jūros užtvankos, šaligatvio nebus.

– Draugas skambino į savivaldybę pasiteirauti, ar iš tiesų gatvės rekonstrukcijos darbai šiemet nebebus tęsiami ir šaligatvio niekas nebeįrengs. Viena specialistė paaiškino, kad baigėsi pinigai ir šaligatvio tiesimas atidėtas neribotam laikui. Gyvenu Tarailių gyvenvietėje ir man tai labai aktualu. Dar vasarą kaip bebūtų, o kas bus rudenį, kai bus tamsu, ir vaikai iš mokyklos į namus eis? Nesaugu gi. O kai palis, dar ir per šlapią smėlį teks klampoti, – skundėsi skaitytojas.

Nėra pėsčiųjų perėjos

Dariaus ir Girėno gatvės nuo Vasario 16-osios link tilto nebaigtu įrengti šaligatviu, nors vargu ar jį taip galima vadinti, kasdien eina nemažai žmonių. Kelkraščiu dviračiu važiavusio paauglio negalėjome nepaklausti, kodėl jis nepasirinko saugesnės kelio pusės, juolab, kad vieną kelio atkarpą jam reikia važiuoti net ne smėlėtu kelkraščiu, o magistraliniu keliu, kuriuo eismas ypač intensyvus.

– Man tuojau reikės sukti į namus link „Bangos“. O kaip man paskui reiktų pereiti į kitą gatvės pusę, jei prieš tiltą nėra pėsčiųjų perėjos, o mašinos važiuoja viena paskui kitą? – kalbėjo „Tauragės žinių“ sutiktas keturiolikmetis Tomas.

Kainuos 1,5 milijono litų

Pasak savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Pakalniškienės, Dariaus ir Girėno gatvės, sutampančios su magistraliniu keliu Ryga–Šiauliai–Kaliningradas, ruožo nuo Vasario 16-osios iki tilto per Jūrą rekonstrukcijos projektas dar nebaigtas. Projektas pratęstas iki 2011-ųjų spalio. Šiuo metu pastarajam projektui skirti pinigai baigėsi. Projekto rangovai UAB „Taurakelis“ kai kuriuos darbus net atliko avansu.

Dariaus ir Girėno gatvės ruožo nuo Vasario 16-osios iki tilto per Jūrą rekonstrukcijai iš savivaldybės ir valstybės biudžeto numatyta 1 milijonas 530 tūkstančių litų. Pernai rekonstrukcijos darbams pagal projektą buvo numatyta apie 400 tūkstančių litų. Šie pinigai panaudoti lietaus nuotekų tinklams, šlaito ir atraminės sienutės įrengimo darbams, senos dangos ardymui. Šiems metams skirta 300 tūkstančių litų.

Dirbo avansu

Pasak laikinai direktoriaus pareigas einančio „Taurakelio“ vadovo Audriaus Rulio, per keletą mėnesių šioje gatvės atkarpoje buvo įrengta asfalto danga, bortai vienoje gatvės pusėje. Bendrovė maždaug už 150 tūkstančių litų darbų atliko avansu. Šlaitui nugriauti ir atraminei sienutei bei šaligatviui Kultūros rūmų pusėje pinigų pritrūko. Darbai atidėti kitiems metams. Esą ir taip bendrovė pasistengė, kad šaligatvis būtų užbaigtas nors vienoje gatvės pusėje.

– Būtų daug blogiau, jei šaligatvio nebūtų nė vienoje pusėje. Savo saugumu besirūpinantys žmonės gali eiti kitoje gatvės pusėje esančiu šaligatviu, – tik tokią išeitį kol kas tegalėjo pasiūlyti A. Rulys.

Siūlys įrengti perėją

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos viršininkas Kęstutis Lukošius „Tauragės žinioms“ sakė, kol šioje gatvės atkarpoje, kai vyko remonto darbai, eismas išties buvo problemiškas. Ir dabar ten nesaugu – kadanginėra šaligatvio, pėstieji eina kelkraščiu.

Kelių eismo policijos skyrius Saugaus eismo komisijai ketina teikti siūlymą toje gatvės atkarpoje įrengti pėsčiųjų perėją, kad pėstieji galėtų eiti kitoje pusėje įrengtu šaligatviu, o prireikus saugiai pereiti į kitą gatvės pusę.

Daugiau straipsnių