Aktualijos

Retėja Tauragės žurnalistų gretos
  • Įkelta: 2010-06-16

Ir taip negausios Tauragės žurnalistų gretos retėja – seniausias Tauragėje leidžiamas laikraštis „Tauragiškių balsas“ liko be redaktoriaus. Kiek ilgiau nei trejus metus redakcijai vadovavęs Linas Jegelevičius nusprendė vadovauti vienai pajūrio redakcijai.

Nepritapo

– „Tauragiškių balsui“ vadovavau trejus metus ir du mėnesius. Išėjau dėl asmeninių motyvų, arčiau prie jūros, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo Tauragę palikęs žurnalistas.

Iš Dzūkijos kilęs rašytoju save tituluojantis žurnalistas (yra išleidęs du romanus: „Nuogas prieš jus“ ir „Juodieji užribio kauliukai“)sakė nesugebėjęs pritapti prie Tauragės.

– Manyčiau, Tauragės miestas neskatina, kad jame liktų kūrybingi žmonės. Apskritai pastebėjau, kad šiame mieste mažai jaunų žmonių. Manau, kad socialinė miesto infrastruktūra jauniems žmonėms nepalanki. Buvo kalbų Tauragėje kurti kino teatrą, kitas pramogų zonas, tačiau kol kas tai tik kalbos. Nekaltinu valdžios, tačiau, jei ji nori jaunus žmones Tauragėje išlaikyti, turi stengtis, – sakė L. Jegelevičius.

Už nugaros – politikai

Kultūros ministerija skelbia, kad „Tauragiškių balsas“ priklauso trims asmenims – dabartinio Tauragės mero Prano Petrošiaus sūnui Donatui Petrošiui, buvusiam Seimo nariui socialdemokratui Vaclovui Karbauskiui ir mero patarėjui, taip pat socialdemokratui Arūnui Beišiui. Nepatvirtintais duomenimis, pastarieji politikai savo laikraščio vadovo paprasčiausiai „atsikratė“, kalbama, kad L. Jegelevičius neatlaikė politinio spaudimo.

Tačiau anksčiau neslėpęs, kad dėl žurnalistinio požiūrio nesutaria su laikraščio savininkais, kad redakcija išgyvena sunkius laikus, šiandien ją palikęs L. Jegelevičius kalba švelniau. Jo tikinimu, su akcininkais jis nesipyko, redakcijai vadovauti jam nebuvę sunku. Tačiau žurnalistas pripažino, kad už laikraščio nugaros politikai „stovėjo“.

– Tokia situacija būdinga ne tik Tauragei, ji būdinga visai Lietuvai, – sakė žurnalistas.

Šiuo metu L. Jegelevičius vadovauja Palangos laikraščiui, tačiau kuriam, neatskleidė.

Kandidatų – daugybė

Vienas „Tauragiškių balso“ akcininkų – V. Karbauskis „Tauragės žinias“ patikino, kad redaktorius iš pareigų pasitraukė savo noru. O kandidatų, norinčių eiti šias pareigas, esą begalė.

– Be vadovo laikraštis neliks. Pasakysiu kaip Valinskas, kandidatų tiek daug, kad net sunku išsirinkti, – sakė V. Karbauskis.

Emigravo

Tauragę pastaruoju metu paliko ir kitas rajono visuomenės neblogai pažinotas žurnalistas – Gintaras Gražinskas. Korespondento plunksną jis iškeitė į sunkų fizinį darbą Skandinavijoje. Paklaustas, ar nesigali dėl tokio žingsnio, G. Gražinskas nė nesuabejojo. Esą Lietuvos ir šalies, kurioje jis šiuo metu gyvena ir dirba, nėra ko lyginti.

– Ne tik atlygis už darbą, bet ir požiūris į žmogų ten kitoks, – „Tauragės žinioms“ sakė žurnalistas.

„Tauragės žinių“ duomenimis, Lietuvą palikti ketina ir dar viena rajone dirbanti profesionali žurnalistė.

Interneto portale cv.lt skelbiama, kad redaktoriaus ieško ir dar vienas Tauragės rajono laikraštis, kurį paliko jau penki žurnalistai.

Daugiau straipsnių