Aktualijos

Į naujas pareigas – be konkurso
  • Įkelta: 2010-06-22
Irena Ričkuvienė: „Aš dar niekur neateinu“. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Nuo liepos 1-osios naikinamos apskričių viršininkų administracijos užvirė kovą dėl išlikimo. Nors Darbo biržai pranešta, kad darbo Tauragės apskrities viršininko administracijoje nuo birželio 30-osios neteks 30 šios institucijos darbuotojų, ne visi jie taps bedarbiais. Neoficialiais duomenimis, į steigiamo naujo posto kėdę ketina sėsti šiuo metu vidaus reikalų ministro patarėja dirbanti liberalcentristė Irena Ričkuvienė. Kalbama, kad politikė stumia iš pareigų ilgametį apskrities Regioninės plėtros departamento vadovą Simą Einikį ir tokiu būdu tiesia sau kelią į mero postą.

Tauragėje dirbs trys specialistai

Gegužę vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasirašė įsakymą dėl vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento reorganizacijos. Pranešama, kad naujai suformuotame Regionų plėtros skyriuje bus įsteigtos 42 pareigybės. Jas užimsiantys specialistai, nors taps Vidaus reikalų ministerijos darbuotojais, realiai dirbs savo miestuose – dešimtyje apskričių centrų. Skyriaus Tauragės apskrities poskyryje ketinama įdarbinti tris specialistus. Esą taupant lėšas kurį laiką šio skyriaus poskyrių vedėjai atliks ir apskričių viršininkų administracijų likvidatorių darbą.

Skelbiama, kad naujieji darbuotojai kartu su savivaldybėmis rengs siūlymus dėl regionų plėtros projektų rengimo ir įgyvendinimo bei regionų socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimo, koordinuos savivaldybių institucijų veiklą.

„Jokia čia paslaptis“

Ilgametis Tauragės apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamento direktorius Simas Einikis „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad naujajam skyriui vadovauti „ateina“ ministro patarėja Irena Ričkuvienė. Būtent S. Einikis dešimtį metų darbavosi regiono plėtros srityje, ne kartą viešai pabrėžta, kad šis specialistas vertinamas kaip puikus savo srities žinovas. Tačiau kalbėti apie tai, ar jis liks vadovauti naujajam tokias pačias funkcijas atliksiančiam skyriui, S. Einikis teigė nenorįs.

– Ričkuvienė jau ateina, nuo liepos 1 dienos, jokia čia paslaptis. Tačiau nenoriu apie tai kalbėti. Aš sveikatą, nervus gadinausi jau kelias savaites, daugiau nebenoriu. Dešimt metų dirbau, kiek galėjau, – „Tauragės žinioms“ sakė S. Einikis, priminęs, kad būtent jis departamentą, kuriam vis dar vadovauja, ir kūrė.

S. Einikis tikino niekad nepriklausęs jokiai politinei partijai. Paklaustas, galbūt todėl yra stumiamas iš posto, pasvarstė:

– O ką aš žinau?

Esą kitos, ne skyriaus vadovo pareigos, S. Einikiui buvo pasiūlytos. Jo teigimu, per prievartą įbruktos, tačiau ką nusprendė, specialistas neatskleidžia. Jis patikino, kad apie šią situaciją gerai žino apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus, todėl pasiūlė pasikalbėti su juo.

Vienoje lovoje neguli

Tačiau Tauragės apskrities viršininkas R. Vaitiekus, paklaustas, ką žino apie savo partietės I. Ričkuvienės ketinimą eiti naujojo skyriaus vadovės pareigas, kalbėti atsisakė.

– Negaliu komentuoti. Nei aš ją priimu į darbą, nei atleidžiu. Nieko nežinau, tik gandus tokius girdėjau. Jei mes partiečiai, tai nereiškia, kad vienoj lovoj gulim, – sakė R. Vaitiekus.

Pats R. Vaitiekus, atleistas iš apskrities viršininko pareigų, ketina grįžti į Šilalę, kur gyvena ir dirbo iki tapdamas apskrities viršininku.

Iki liepos atostogaus

Šįkart nekalbi su „Tauragės žiniomis“ buvo ir I. Ričkuvienė. Iki liepos atostogausianti politikė tikino nieko dėl naujo darbo pasakyti negalinti.

– Kol kas tai tik gandai, jokių sprendimų nėra. Aš dar niekur neateinu, kai bus konkretūs sprendimai, pranešiu, – sakė I. Ričkuvienė.

Prieš keletą savaičių šiuo metu vidaus reikalų ministro patarėjos pareigas einanti I. Ričkuvienė nusprendė grįžti į vietos politiką. Iš Tauragės rajono savivaldybės tarybos pasitraukus Liberalų ir centro sąjungos nariui Jonui Dungveckiui, pastaroji politikė sėdo į jo kėdę. I. Ričkuvienė „Tauragės žinioms“ yra pripažinusi, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose sieks tapti Tauragės mere.

Konkurso nebus

Kurie naikinamos apskrities viršininko administracijos specialistai liks dirbti naujajame skyriuje, kalbos sklando jau seniai. Neoficialiais duomenimis, trys naujosios vietos atiteks liberalcentristams.

Vidaus reikalų ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja Gabrielė Banaitytė, paklausta, ar gali patvirtinti, kad naujojo Regionų plėtros skyriaus Tauragės poskyrio vadovo postą užims I. Ričkuvienė, atsakė negalinti to nei paneigti, nei patvirtinti.

– Galiu patvirtinti tik tiek, kad konkursas į šią vietą nebus skelbiamas. Šiuo metu analizuojama keletas kandidatūrų į Tauragės poskyrį, tačiau jokie galutiniai sprendimai dar nepriimti. Numatoma, kad į šį poskyrį, kaip ir į kitus, darbuotojai bus priimami tarnybinio kaitumo būdu, – „Tauragės žinioms“ sakė G. Banaitytė.

Daugiau straipsnių