Aktualijos

Daugiau taip nedarys
  • Įkelta: 2010-06-21
Tauragės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius vieną popietę palikęs knygas išskubėjo į kolegų partiečių autodetalių parduotuvės atidarymą. "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka

Birželio 7-ąją J. Tumo-Vaižganto gatvėje iškilmingai atidaryta nauja specializuota autodetalių parduotuvė, priklausanti bendrovei „Vidlinas“. Parduotuvės atidarymo proga perkirpta šventinė juosta, skambėjo sveikinimo kalbos įmonės savininkams Linvydui Survilui ir Vidui Riepšui. Į verslininko Juozo Statkaus patalpose atidaromos parduotuvės iškilmes tą pirmadienį, 13 valandą, susirinko ne tik smalsūs pirkėjai, tarnybiniu automobiliu su dovanėle atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Silverijus Statkus, bet ir Viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius. Bibliotekos vadovo dalyvavimas autodetalių parduotuvės atidarymo šventėje, kurią transliavo Tauragės kabelinė televizija, sulaukė tauragiškių nepasitenkinimo.

„Turėjo būti darbe“

– Nejau bibliotekos vadovas savo darbo metu turi dalyvauti autodetalių parduotuvės atidaryme? Kuo darbas bibliotekoje siejasi su autodetalėmis? Iškilmingas atidarymas prasidėjo 13 valandą, tačiau tuo metu, kaip žinau, Kancevyčius turėjo būti darbe, už kurį jam yra mokamas atlyginimas iš visų mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų, – sakė į redakciją paskambinęs vyras.

Tai, kad bibliotekos vadovas Sigitas Kancevyčius dalyvavo parduotuvės atidarymo šventėje, atvežė verslininkams dovanų ir net sakė kalbą, galima įsitikinti pažiūrėjus Tauragės kabelinės televizijos filmuotą reportažą. Filmuota medžiaga publikuojama interneto svetainėje www.tvk.lt.

Aiškintis nesiteikė

Viešosios bibliotekos direktorius S. Kancevyčius „Tauragės žinioms“ nesiteikė paaiškinti, kodėl darbo metu dalyvavo autodetalių parduotuvės atidaryme, nors tai nėra susiję su jo tiesioginiu darbu. Telefonu išklausęs korespondentės klausimą, bibliotekos vadovas burbtelėjo:

– Gerai, ačiū, – ir numetė telefono ragelį.

Visi – partiečiai

Mero pavaduotojas Silverijus Statkus „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad buvo gavęs kvietimą dalyvauti parduotuvės, įsikūrusios jo brolio Juozo Statkaus patalpose, atidaryme. Rajono valdžios atstovai, anot vicemero, dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose, verslo įmonių atidarymuose, sveikina žmones įvairiomis progomis. Esą ir šiuo metu ant S. Statkaus darbo stalo guli keletas kvietimų į abiturientų atestatų įteikimo ceremoniją, mados, poezijos, dainos ir šokio šventę.

– Galima pasakyti, kad rajono valdžios atstovai privalo dalyvauti rajono verslininkų įmonių atidarymuose. Jų vadovaujamos įmonės papildo biudžetą, sukuria darbo vietas mūsų žmonėms. „Vidlino“ parduotuvės atidaryme dalyvavau kartu su mero patarėju Laimonu Norviliu, – sakė S. Statkus.

Vicemeras neslėpė, kad naujos įmonės savininkai priklauso tai pačiai „Tvarkos ir teisingumo“ partijai. Šios partijos Tauragės skyriui vadovauja S. Kancevyčius, jos nariai yra ir S. Statkus, ir mero patarėjas L. Norvilis. 2007 metais visi keturi – S. Statkus, S. Kancevyčius ir „Vidlino“ savininkai buvo kandidatų sąraše į savivaldybių tarybų rinkimus.

S. Statkus sakė suprantąs žmonių domėjimąsi, kodėl bibliotekos vadovas darbo metu buvo ne savo darbo vietoje. Esą jie teisūs to klausdami.

Pasižadėjo daugiau taip nedaryti

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus birželio 7 dieną buvo išvykęs į Norvegiją. Po „Tauragės žinių“ skambučio savivaldybės administracijos direktorius Viešosios bibliotekos direktoriaus paprašė paaiškinti, kodėl jis darbo metu buvo išvykęs į autodetalių parduotuvės atidarymą. S. Kancevyčius esą paaiškino, kad tą dieną jis dirbo pietų pertraukos metu, 13 valandą nuvyko į parduotuvės atidarymą, kur užtruko apie 20 minučių.

Bibliotekos direktorius savivaldybės administracijos vadovui pasižadėjo daugiau tokių klaidų nedaryti.

Daugiau straipsnių