Aktualijos

Savivaldybė sunerimo dėl savo autoriteto
  • Įkelta: 2010-05-14
Knygos „Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai. Tauragė“ prakalboje sakoma, kad garbingiausiųjų sąrašą rekomendavo Tauragės rajono savivaldybė

Gegužės 7-ąją „Tauragės žinių“ publikuotas straipsnis „Garbingiausiųjų sąraše – Švinius“ ne juokais suneramino Tauragės vicemerą Silverijų Statkų. Redakciją pasiekė vicemero, laikinai einančio mero pareigas (meras išvykęs į Vokietiją), pasirašytas raštas, esą redakcijos pastarajame straipsnyje paskelbta informacija žemina savivaldybės autoritetą.

Oficialiu raštu „Tauragės žinių“ redakcijai Silverijus Statkus praneša, jog „Tauragės rajono savivaldybė, reaguodama į Ramunės Ramanauskienės straipsnį „Garbingiausiųjų sąraše – Švinius“ informuoja, kad Tauragės rajono savivaldybė į 2009 m. išleistą Tauragės enciklopedinį biografijų žinyną „Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai“ nerekomendavo nei straipsnyje minimo Arūno Pukelio, nei kitų asmenų ir už šią leidinyje pateiktą informaciją neatsako. Tauragės rajono savivaldybė atsakomybę prisiima tik už šio leidinio 16–23 puslapiuose išspausdintą informaciją...“ Vicemeras teigia, kad žurnalistės straipsnyje skelbiama informacija „rekomendavo savivaldybė“ žemina savivaldybės autoritetą.

Gavusi šį raštą redakcija susisiekė su vicemeru S. Statkumi. Paklaustas, ar skaitė savo minimą knygą „Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai. Tauragė“, vicemeras atsakė:

– Neskaičiau. Pilnai visos neperverčiau.

Vicemeras tikino neskaitęs knygoje skelbiamos prakalbos, kuri sako, kad žymiausius ir labiausiai Tauragės kraštui nusipelniusius iš Tauragės kilusius asmenis į knygą rekomendavo Tauragės rajono savivaldybė, valstybinės ir visuomeninės įstaigos, kūrybinės organizacijos, ekspertai, kraštotyrininkai. Politikams, sunerimusiems dėl jų vadovaujamos savivaldybės autoriteto, redakcija primena, kad ji citavo knygos, kurios žinomiausių biografijų puslapiuose skelbiami ir Šviniumi pravardžiuojamo Arūno Pukelio duomenys, kuri ilgą laiką buvo reklamuojama pačios savivaldybės interneto svetainėje www.taurage.lt, įvadą. Jį ir skelbiame (žr. nuotrauką), kad vicemerui nereikėtų vargintis ir specialiai knygos ieškoti.

LR visuomenės informavimo įstatymo 54 str. sako, kad viešosios informacijos skleidėjas (šiuo atveju „Tauragės žinių“ redakcija) neatsako už informacijos paskelbimą, jei ji buvo anksčiau paskelbta kitose visuomenės informavimo priemonėse, jeigu ši informacija nebuvo paneigta ją paskelbusiose visuomenės informavimo priemonėse.

Daugiau straipsnių