Aktualijos

Ko politikai važiavo į Akmenos gatvę?
  • Įkelta: 2010-05-07
Specialiai Tarybos narių ekskursijai buvo užsakytas autobusas. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Trečiadienį rajono Tarybos nariai iškylavo. Užsakytu autobusu visą dieną važinėjo po Tauragės apylinkes – esą tam, kad susipažintų su lankytinomis rajono vietomis. Lakštingalų slėnyje politikų laukė vaišės, tačiau kas jas finansavo, savivaldybės vadovai neatskleidžia. Prisistatyti nepanorę ekskursijoje dalyvavę Tarybos nariai redakcijai tvirtino, kad ant stalo netrūko ne tik užkandos, bet ir alkoholio, esą buvo „visko, ko reikėjo“.

Apie planuojamą iškylą „Tauragės žinioms“ politikai nepranešė. Trečiadienio rytą, 10 valandą, 17 savivaldybės Tarybos narių sėdo į užsakytą autobusą ir išvažiavo. Aplankę keletą žymių rajono vietovių, kaimo turizmo sodybų, Konvencijos paminklą, Balskus, politikai pasuko į Pagramantį, Akmenos gatvę, kur gyvena rajono meras Pranas Petrošius.

Apie 15 valandą autobusas įriedėjo į Lakštingalų slėnį, kur politikų, juos lydėjusių savivaldybės administracijos atstovų laukė vaišėmis nukrautas stalas. Keletas prisistatyti nepanorusių Tarybos narių redakcijai patvirtino, kad ant stalo netrūko nei degtinės, nei kitų alkoholinių gėrimų. Tačiau meras P. Petrošius, paklaustas, kieno lėšomis buvo apmokėtos vaišės ir autobusas, redakciją vakar tikino, kad politikai vaišinosi tik pačių atsineštais sumuštiniais, jokio alkoholio esą niekas nepirko. Ir autobusas, visą dieną vežiojęs politikus, mero teigimu, mokesčių mokėtojams nekainavo. Mat Tarybos nariai po rajoną turį teisę važinėti nemokamai.

Kodėl tokia ekskursija, į kurios maršrutą įtraukta ir Pagramančio Akmenos gatvė, surengta kaip tik šiuo metu? Gal todėl, kad prieš keletą dienų Vilniaus apygardos administracinis teismas buvo nepalankus Tauragės merui P. Petrošiui? Teismas nusprendė atmesti P. Petrošiaus skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2009 m. gruodžio 16 d. sprendimo toje dalyje, kurioje pripažinta, kad jis, turintis privatų interesą, susijusį su jo nekilnojamuoju turtu Akmenos gatvėje, Pagramančio miestelyje, balsuodamas už šios gatvės asfaltavimą pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Mero skundą teismas atmetė kaip nepagrįstą.

P. Petrošius šį teismo sprendimą žada skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Kol kas tokio prašymo pastaroji instancija nėra gavusi, tačiau, pasak teismo Informacinių technologijų skyriaus vyriausiosios specialistės-redaktorės Gražinos Jurgutavičiūtės, dokumentai dar galėjo „nesuvaikščioti“.

Daugiau straipsnių