Aktualijos

Kas trukdo dirbti muzikos mokyklos direktoriui?
  • Įkelta: 2010-05-18
Muzikos mokyklos stende skelbiama, kada vyksta egzaminai ir kas įrašyti į jų komisijas. Daivos Sitnikienės nuotrauka

„Tauragės žinias“ pasiekė rajono muzikos mokyklą lankančių vaikų tėvų skambutis – tėvai pranešė, kad šios mokyklos direktorius Robertas Kazlauskas būdamas baigiamųjų egzaminų komisijos narys pirmadienį nedalyvavo pianistų baigiamajame solfedžio egzamine, o antradienį – akordeonininkų baigiamajame šio dalyko egzamine. Moksleivių tėvai svarstė: gal direktorius turįs nemalonių problemų?

Problemas su alkoholiu neigia

Antradienį, apie 16 valandą, kai muzikos mokykloje dar vyko egzaminas, paskambinome pasiteirauti direktoriaus, tačiau jo sekretorė pasakė, kad mokyklos vadovas išėjęs, tačiau kur, ji nežinanti. Sekretorė tikino nežinanti, ar iki darbo dienos pabaigos direktorius grįš.

Muzikos mokyklos direktorius Robertas Kazlauskas „Tauragės žinias“ tikino, kad skundas, kurį gavo redakcija, nepagrįstas:

– Žinot, visokių žmonių yra ir skundikų yra. Aš jau numanau, kas jums skambino.

Anot jo, pirmadienį ir antradienį muzikos mokykloje vyko ne baigiamieji pianistų ir akordeonininkų solfedžio egzaminai, o perklausos, kuriose jis ne visada dalyvauja.

R. Kazlauskas neigė turįs problemų su alkoholiu. Esą sveikatos problemų turi jo uošvis, todėl antradienį jam teko jį vežti į ligoninę. Mokyklos vadovas tikino pirmadienį buvęs darbe.

Baigiant rengti šį straipsnį spaudai į „Tauragės žinių“ redakciją paskambino R. Kazlausko žmona Moksleivių kūrybos centro direktorė Jolanta Kazlauskienė ir patvirtino, kad jos tėvas iš tiesų sunkiai serga ir kad jiedu su vyru jį slaugo pasikeisdami.

Vedėjas tiki, kad jam nemeluoja

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas užstojo R. Kazlauską. Žurnalistei bebūnant kabinete, E. Šteimantas paskambino R. Kazlauskui ir pasakė, kad apie jį girdėjo nemalonių kalbų. E. Šteimantui paklausus, kas – egzaminai ar perklausos muzikos mokykloje vyko pirmadienį ir antradienį, R. Kazlauskas jį patikino, kad vyko perklausos.

– Nemeluotų man, – „Tauragės žinioms“ sakė E. Šteimantas.

Anot E. Šteimanto, jei mokymo įstaigos vadovas išvyksta iš darbo vietos ilgiau nei dviem valandoms, apie tai turi pranešti Švietimo skyriui. Tokio pranešimo Švietimo skyriaus vedėjas nebuvo gavęs.

– Kadangi jokio skundo negavau, o apie išvykimą direktorius nepranešė, laikau, kad jis buvo darbe. Po laiko traktuoti, kad jis darbe buvo neblaivus, taip pat negaliu. Tas, kas pranešė jums, jei yra toks pilietiškas žmogus, turėjo iškart pranešti mums. Būtume nedelsdami patikrinę faktą, – „Tauragės žinioms“ aiškino Švietimo skyriaus vadovas.

E. Šteimantas sakė netikįs, kad mokyklos vadovas girtas galėtų pasirodyti darbo vietoje, esą geriau išvažiuotų kur į gamtą ir nesirodytų. Švietimo skyriaus vadovas įsitikinęs, kad į redakciją skambino ne moksleivių tėvai, esą muzikos mokyklos direktorių apkalbėjo kažkas iš mokytojų:

– Krūvio dalybos. Pavasarį būna tokia tendencija, mat mažėjant moksleivių, mažėja darbo krūvis, o tuo pačiu ir atlyginimai. Jei rašysit apie tai, pasitarnausit piktiems žmonėms.

Pasak E. Šteimanto, Švietimo skyrius gauna įvairių skundų, ne išimtis ir muzikos mokykla, tačiau dėl to, kad girtautų R. Kazlauskas, šią mokymo įstaigą kontroliuojanti įstaiga pranešimų nėra gavusi.

Komisijoje dalyvauti nebūtina?

Tauragės muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Petraitis, „Tauragės žinių“ paklaustas, ar mokyklos direktorius, nors ir yra egzaminų komisijos narys, pirmadienį ir antradienį dalyvavo egzaminuose, atsakė, kad R. Kazlauskas juose nedalyvavo dėl asmeninių reikalų, tačiau jam, baigiamųjų egzaminų komisijos pirmininkui, apie tai nepranešė. Pasiteirauti konkrečios priežasties „Tauragės žinioms“ jis pasiūlė paties direktoriaus. A.Petraitis tikino, kad neblaivaus direktoriaus tomis dienomis nematė:

– Yra egzaminų metas. Esu labai užsiėmęs, vaikštau iš kabineto į kabinetą.

Į klausimą, ar kada nors įstaigos vadovą darbe yra matęs neblaivų, A. Petraitis atsakė:

– Ne, nemanau.

Tvarkaraščiai skelbia ką kita

Muzikos mokyklos direktorius R. Kazlauskas, tiek „Tauragės žinioms“, tiek Švietimo skyriaus vedėjui teigė, kad pirmadienį ir antradienį muzikos mokykloje vyko tik perklausos, ne baigiamieji moksleivių egzaminai. Kad įsitikintume, ar tai tiesa, vakar peržiūrėjome muzikos mokyklos stenduose skelbiamus egzaminų tvarkaraščius.

Tvarkaraščiuose skelbiama, kad gegužės 10 ir 11 dienomis, 15 valandą, muzikos mokykloje vyko pianistų ir akordeonininkų baigiamieji egzaminai. Ne perklausos. Kitoje tame pat stende iškabintoje informacijoje skelbiama, kad teorinių egzaminų komisijos pirmininkas – A. Petraitis, į komisiją įrašytas R. Kazlauskas ir keturi mokytojai.

Daugiau straipsnių