Aktualijos

Ar yra gabių moksleivių Tauragėje?
  • Įkelta: 2010-05-14
NMA archyvo nuotrauka

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) – unikali ir vienintelė šalyje veikianti ugdymo institucija, skirta gabiausiems Lietuvos vaikams. Tačiau iš 60 miestų ir miestelių į šią akademiją susirenkančių moksleivių būryje Tauragės atstovų nėra. NMA direktorė Lina Danienė tikina, kad Tauragėje gabių moksleivių yra, tiesiog jų prašymų tobulintis kol kas nesulaukta.

Iš viso NMA nuo jos atidarymo 2004-aisiais ugdymo programose yra dalyvavę per 750 vaikų. Mokymasis vyksta internetiniu (ištisus metus) ir sesijų (triskart per metus Vilniuje, Kaune, Palangoje ir Nidoje) būdu.

Šiuo metu NMA veikia aštuonios dalykinės sekcijos: matematika, informatika, chemija, lietuvių k., ekonomika, fizika, biochemija, muzika. Jose rekomenduoti savo mokyklų mokytojų ir direktorių, atrinkti pagal miestų, rajonų ir respublikinių olimpiadų, konkursų rezultatus mokosi vaikai iš visų Lietuvos regionų.

–Kol kas mūsų akademijoje vaikų iš Tauragės nėra. Sunku pasakyti, kodėl. Galbūt skelbimai, kviečiantys į atrankas, nepastebimi. Vadinamųjų „gerųjų“ mokyklų vadovai kartais mano, kad neverta mokinių apkrauti papildomu ir taip dideliu mokslų krūviu, tačiau, manau, tai priklauso nuo moksleivio požiūrio, – „Tauragės žinioms“ sakė NMA direktorė Lina Danienė.

Akademijoje savanore dirbanti L. Danienė sako, kad nebūtina būti pačiam geriausiam, kad galėtum studijuoti NMA. Daug svarbesnis noras tobulėti. Ugdyti vaikus padeda daugelio Lietuvos mokslo įstaigų – Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Vilniaus pedagoginio, Kauno technologijos, Klaipėdos, ISM vadybos ir ekonomikos universitetų, Matematikos ir informatikos instituto bei užsienio šalių universitetų – Kembridžo, Lozanos, Tiubingeno, Bremeno Jacobs, Nothingamo, Latvijos atstovai.

Pagrindinis akademijos finansų ramstis – verslininkai. Prisideda ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorės Albinos Senkuvienės nuomone, jos vadovaujamoje mokymo įstaigoje yra itin gabių vaikų. Tiesa, apie akademijos veiklą tikslių žinių ji neturi, tad ir rekomendacijų niekam nerašė.

Daugiau straipsnių