Aktualijos

Teismas merui nepagelbėjo
  • Įkelta: 2010-04-24

info@taurageszinios.lt

Penktadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė balandžio 13-ąją nagrinėtos Tauragės rajono savivaldybės mero Prano Petrošiaus bylos sprendimą. Jis merui nepalankus – pripažinta, kad P. Petrošius supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Vyriausioji tarybinės etikos komisija 2009-ųjų gruodžio 16 dieną pripažino, kad tuomet Tauragės vicemero pareigas ėjęs Pranas Petrošius, balsuodamas už Pagramančio miestelio Akmenos gatvės, kurioje pats gyvena, asfaltavimą pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, tai yra nesugebėjo suderinti viešųjų ir privačių interesų. Po keleto dienų Tauragės meru išrinktas P. Petrošius šį nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, mat pastarojo įstatymo 15 str. numato, kad viešuosius ir privačius interesus supainioję politikai trejus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali dirbti valstybinėje tarnyboje.

Pagalbos meras kreipėsi ir į Seimo narius, kad šie inicijuotų bylos nagrinėjimą Konstituciniame Teisme. Į pastarąjį teismą kreipęsi seimūnai prašo išaiškinti, ar tikrai interesus supainioję politikai trejus metus negali dirbti valstybinėje tarnyboje.

Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas Konstitucinio Teismo sprendimo nelaukė, bylą nagrinėjo, palikdamas galioti tą Vyriausiosios tarnybinės etikos sprendimo dalį, kuri teigia, kad P. Petrošius interesų suderinti nesugebėjo.

Jei P. Petrošiui būtų pritaikytas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 15 str., jis būtų pirmasis politikas, dėl to netekęs posto valstybinėje tarnyboje.

Ar P. Petrošius skųs Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, pranešime artimiausiu metu.

Daugiau straipsnių