Aktualijos

Tauragiškių planus koregavo ugnikalnis
  • Įkelta: 2010-04-27
Atidėti skrydžiai – galvos skausmas keliautojams

Išsiveržusio Islandijos ugnikalnio sukeltų pelenų debesyse ilgiau negu savaitę buvo įkalinta didžioji dalis Europos oro uostų. Nesuskaičiuosi, keliems tūkstančiams žmonių Islandijoje įvykusi stichinė nelaimė sujaukė planus. Tarp savo tvarkaraštį dėl šios nelaimės keitusiųjų – ir Tauragės kelionių agentūrų klientai.

Pokyčius priėmė geranoriškai

Pasak kelionių agentūros „Baltic tours“ filialo Tauragėje direktorės Jolitos Katauskienės, išsiveržęs ugnikalnis Islandijoje planus sujaukė dešimtims tauragiškių. Dauguma jų keliavo darbuotis, kiti – pramogauti.

– Daugiausiai problemos kilo dėl skrydžių į Europą. Kai kurie klientai pasikeitė skrydžių datas, kiti prašė grąžinti pinigus. Pastarieji teigė keliausiantys autobusais arba keltais. Tačiau situacija taisosi, greit viskas turėtų normalizuotis, – aiškino J. Katauskienė.

Linos Rundzaitės, „Smaragdas travel“ filialo Tauragėje vadovės, teigimu, ugnikalnio išsiveržimas planus pakeitė apie penkiasdešimčiai tauragiškių. Dauguma jų buvo nusipirkę keliones į populiariausias lietuvių emigracijos vietas – Angliją, Airiją, Švediją, Norvegiją. Buvo ir tokių, kurie planavo skristi pailsėti į Egiptą bei Turkiją.

– Sujauktas skrydžių tvarkaraštis, žinoma, suneramino klientus, tačiau visi buvo supratingi, geranoriškai ieškojo kompromiso, – sakė vadovė.

Anot L. Rundzaitės, visą laiką, kol skrydžių erdvę buvo apgaubę Islandijos ugnikalnio paleisti pelenai, „Smaragdas travel“ pardavinėjo bilietus, tačiau siūlė rinktis tolimesnes kelionės datas.

Įmonės „Aproba“ atstovybės turizmo vadybininkė Renata Gotautaitė-Bulut taip pat tikino, kad panikos ir įtampos būta.

Išvažiavo mašina

Tauragiškė Ieva Statkutė kartu su broliu ir dar trimis šeimos draugais į Tauragę grįžo švęsti brolio vestuvių. Po vestuvių kompanija lėktuvu planavo grįžti į namus Dubline. Tačiau tiek Ievos, tiek jos brolio ir draugų planus sutrukdė Eyjafjallajökull ugnikalnio išsiveržimas.

– Balandžio 16-ąją, penktadienį, turėjau lėktuvo bilietą iš Vilniaus į Dubliną, tačiau skrydis buvo nukeltas į sekmadienį. Vėliau skrydis buvo nukeltas į pirmadienį, dar vėliau – į trečiadienį. Panašiai skrydžių datą kaitaliojo ir broliui bei draugams. Galų gale brolis nusipirko mašiną, beje, su vairu dešinėje pusėje, kad galėtų Airijoje parduoti, ir trečiadienį išvažiavome mašina, – pasakojo Ieva.

Ievos teigimu, dėl jų vėlavimo darbdaviai neprieštarauja.

– Darbdaviai supranta, kad nieko negali pakeisti. Juk į darbus dėl ugnikalnio pridarytų problemų vėluoja tūkstančiai žmonių, – sakė I. Statkutė.

Grįžo laimingai

Iš turistinės kelionės po Tailandą balandžio 21-ąją grįžę Ligita ir Ridas Karpenkai taip pat pasakojo, kad turėjo problemų dėl besikeičiančio skrydžių tvarkaraščio.

– Nerimą kėlė tai, jog niekas neinformavo, ar skrydis į Lietuvą atidėtas, ar lėktuvai šia kryptimi vis dėlto skris. Todėl patys keturias dienas prieš kelionę prašėme giminaičių pagalbos, kad šie kasdien informuotų apie atšaukti planuojamus skrydžius į Lietuvą. Laimei, skrydžiai iš Tailando nebuvo atšaukti, nors važiuodami į oro uostą vis tiek jaudinomės, ar išskrisim, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Ligita.

Daugiau straipsnių